Suriyeli Sığınmacılar Lapseki'de Mevsimlik Tarım İşçiliği Yapıyor

Suriyeli sığınmacılar Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde mevsimlik tarım işinde çalışıyor.Emniyet ekipleri tarafından kimlik ve pasaport taramasından geçirilen Suriyeliler özel izin kağıtlarını göstererek çalışmaya geldiklerini söyledi....

Suriyeli Sığınmacılar Lapseki'de Mevsimlik Tarım İşçiliği Yapıyor
Suriyeli sığınmacılar Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde mevsimlik tarım işinde çalışıyor.

Emniyet ekipleri tarafından kimlik ve pasaport taramasından geçirilen Suriyeliler özel izin kağıtlarını göstererek çalışmaya geldiklerini söyledi. Lapseki Emniyet Müdürü Murat Sarı, yapılan işlemin sadece güvenlik içerikli olduğunu, ilçede hangi mültecilerin kaldığını tek tek tespit ettiklerini söyledi. Yapılan işlemin prosedür gereği olduğunu kaydeden Sarı, herhangi bir problemin olmadığını, Suriyeli mültecilerin aileleriyle çalışmak için Lapseki'ye geldiklerini kaydetti.

Suriyeli mülteciler kadınlardan görüntü ve fotoğraf alınmaması konusunda basın mensuplarına ricada bulundu. Hareketliliği gören vatandaşlar kalabalığın sebebini anlamaya çalışırken, emniyet güçleri herhangi bir problem olmadığını anons ederek, mülteci ailelere kalacakları evlere gitmeleri için yardımcı oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER