Silopi’de Sokağa Çıkma Yasağı Olaysız Sona Erdi

Şırnak’ın Silopi ilçesinde valilik tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağı yine valilikçe alınan kararla kaldırıldı. Diğer şehirlerde ilan edilen sokağa çıkma yasağında yaşanan olayların aksine Silopi’de yasak sessiz ve olaysız...

Silopi’de Sokağa Çıkma Yasağı Olaysız Sona Erdi
Şırnak’ın Silopi ilçesinde valilik tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağı yine valilikçe alınan kararla kaldırıldı. Diğer şehirlerde ilan edilen sokağa çıkma yasağında yaşanan olayların aksine Silopi’de yasak sessiz ve olaysız bir şekilde sona erdi.
Silopi’de 7 Ekim 2015 tarihinde Şırnak Valiliği’nce ilan edilen sokağa çıkma yasağı 2 gün sonra bu sabah saat 10.00’da valilik kararıyla tekrar kaldırıldı. PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi ve hendeklerin kapatılması için uygulanan sokağa çıkma yasağı diğer ilçelerde uygulananın aksine sessiz bir şekilde sona erdi. Yasak boyunca ilçede her hangi bir silahlı çatışma ya da can kaybı yaşanmadı. Yasağın yapılan anonsla sona ermesinin ardından Nuh, Başak, Barbaros, Cudi, Yenişehir, Karşıyaka, Şehit Harunboy ve Yeşiltepe Mahallelerinde ikamet eden vatandaşlar sokağa çıkmaya başladı.
Ayrıca konuya ilişkin Şırnak Valiliği internet sitesinden yapılan açıklamada, "İlimiz Silopi ilçesi Nuh, Başak, Barbaros, Cudi, Yenişehir, Karşıyaka, Şehit Harunboy ve Yeşiltepe Mahallelerinde, bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağı 09 Ekim 2015 Cuma günü saat 10.00 itibariyle kaldırılmıştır” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER