Silivri sokaklarında “Rumeli” rüzgarı esti

Bu yıl 55’incisi gerçekleştirilen Silivri Yoğurt Festivali, düzenlenen kortej yürüyüşüyle start aldı. Rumeli Üniversitesi de yürüyüşe bayrak flama ve gösteri grubuyla destek verdi.Silivri Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen...

Silivri sokaklarında “Rumeli” rüzgarı esti
Bu yıl 55’incisi gerçekleştirilen Silivri Yoğurt Festivali, düzenlenen kortej yürüyüşüyle start aldı. Rumeli Üniversitesi de yürüyüşe bayrak flama ve gösteri grubuyla destek verdi.
Silivri Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 55’incisi düzenlenen Silivri Yoğurt Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Silivri Belediyesi önünden başlayan kortej yürüyüşüne Rumeli Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Erdal İlyas Zerey, siyasi parti temsilcileri, STK yöneticileri, mahalle muhtarları ve binlerce vatandaş katıldı.
Rumeli üniversitesi kortejin en renkli grubu olarak ellerinde bayrak ve flamalarıyla en önde yer aldı. Rumeli Üniversitesi ayrıca festival çerçevesinde Silivri sahilinde kurulan stantta çocuklara yüz boyama ve çeşitli etkinlikler düzenledi. Rumeli Üniversitesi’nin kurduğu standa vatandaşların ilgili de yoğun oldu. Görevliler, üniversite hakkında vatandaşlara gece geç saatlere kadar bilgi verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER