Silahlı saldırıya uğrayan Deniz Naki, ilk kez konuştu

Almanya'da silahlı saldırıya uğrayan futbolcu, DW Türkçe'nin sorularını yanıtadı. Naki, hedef haline getirilmekten yakındı.

Silahlı saldırıya uğrayan Deniz Naki, ilk kez konuştu

HABER MERKEZİ- Almanya'da silahlı saldırıya uğrayan Amedsporlu Deniz Naki, Türk basınında farklı lanse edildiğini ve hedef haline geldiğini söyledi. Saldırının arkasında milliyetçi Türklerin olabileceğini belirten Naki, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın Avrupa'daki muhaliflere yönelik suikast düzenleneceği iddiasına dikkat çekti.

Almanya'da silahlı saldırıya uğrayan Amedsporlu Deniz NakiDW Türkçe'nin sorularını yanıtladı. 

Naki, Türk basınında farklı lanse edildiğini ve bu nedenle hedef haline geldiğini belirtti.

Almanya'da pazar gecesi otomobiliyle seyir halindeyken silahlı saldırıya uğrayan Amedsporlu futbolcu Deniz Naki, olayı DW Türkçe'ye anlattı, "Bir kez faha hedef gösterildiğine" dikkat çekti. Türk basınında "terör ve şiddet çağrısı" yapan biri gibi lanse edildiğine dikkat çeken Naki, kendisine yönelik saldırının ardında Almanya'daki milliyetçi Türk çetelerinin olabileceğini belirtti.

Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yaşanan saldırıyla ilgili Aachen savcılığının, "cinayet teşebbüsü" iddiasıyla başlattığı soruşturma ise sürüyor.

Deniz Bey, bir silahlı saldırıya uğradınız ve soruşturma devam ediyor. Size polis koruması verildi mi?

"Hayır. Şu anda hiçbir polis korumam bulunmuyor. Düren'da ailemin yanında değilim, arkadaşlarımla birlikteyim."

Olaydan hemen sonra da mı koruma verilmedi?

"Otobanda bana saat 23:00 sularında ateş açıldıktan sonra polise haber verdim. Ardından polisle birlikte Düren emniyetine gittik. Yaklaşık 2-3 saat ifade verdim. Ailem ve arkadaşlarım beni emniyetten alarak, güvenliğim için iyi olacağından Köln'e götürdüler. Polise Köln'de bir otelde kaldığım bilgisini verdim. Ardından Aachen'daki cinayet komisyonu ekipleri gelip beni aldı ve dokuz saat ifade verdim. Bittiğinde babam beni aldı. Ancak cep telefonuma el koyuldu. Otomobilim de hala Aachen'da."

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER