Siirt’te Nevruz Kutlaması

Siirt Valisi Ahmet Aydın, valilik tarafından düzenlenen Nevruz etkinliklerine yöresel kıyafet giyip, at üzerinden alana geldi.Valilik önünde düzenlenen nevruz etkinlikleri renkli geçti. Siirt Valisi Ahmet Aydın ve beraberinde İl kültür ve Turizm...

Siirt’te Nevruz Kutlaması
Siirt Valisi Ahmet Aydın, valilik tarafından düzenlenen Nevruz etkinliklerine yöresel kıyafet giyip, at üzerinden alana geldi.

Valilik önünde düzenlenen nevruz etkinlikleri renkli geçti. Siirt Valisi Ahmet Aydın ve beraberinde İl kültür ve Turizm Müdürü Cengizhan Başaran, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Uras ile birlikte Atatürk Stadı'nda yöresel kıyafet giyerek ata bindi. Stattan, valilik alanında yapılan nevruz etkinliklerine at sırtında gelen Vali Aydın’ı bu halini gören kalabalık büyük bir şaşkınlık yaşadı. Vali Aydın, daha sonra attan inerek protokolü selamlayıp yerine geçti.

Günün anlam ve önerimi belirten konuşmaların ardından etkinlik, Siirt Üniversitesi Halk Oyunları ekibinin folklor gösterimiyle devam etti. Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Siirt Valisi Ahmet Aydın, "Bugün gerçekten nevruzu bahar havasında kutluyoruz. İki yıldan beri çok şükür, kazasız belasız nevruzu coşkuyla kutluyoruz. Baharın müjdeleyicisi olan nevruz çözüm süreciyle birlikte sıkıntı olmadan kutluyoruz. İnşallah bir ömür boyu kendi kültürümüzü kendi inancımızı değerlerimizi hep beraber yaşarız. Siirt 3 dilli barış ve kardeşliğin diyarıdır. Türkiye’ye örnek olmasını istiyoruz” dedi.

Vali Aydın, daha sonra Türkçe ve Kürtçe ve Arapça ‘Nevruz'unuz kutlu olsun’ dedi. AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, kurum müdürleri ve vatandaşların da katıldığı etkinlik, nevruz ateşinin yakılması ve yerel ses sanatçılarının seslendirdiği türkülerle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER