Sezgin Tanrıkulu'dan Erdoğan'a yanıt

'Sen kimden yanasın?' diyen Erdoğan'a 'Ben barıştan, insandan, adaletten, yaşamak ve yaşatmaktan yanayım' yanıtını verdi.

Sezgin Tanrıkulu'dan Erdoğan'a yanıt

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Hakkari'de SİHA'ların sivilleri vurduğunu söylediği için kendisine 'Sen kimden yanasın' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "İnsandan, adaletten, barıştan yanayım" yanıtını verdi. 

SİHA'ların sivilleri vurduğunu söylediği için başta Erdoğan olmak üzere AKP'li bakanların, Ak trollerin hedefinde olan ve hakkında soruşturma başlatılan CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu, twitter hesabından Erdoğan'a yanıt verdi.

Kazakistan ziyareti öncesi Sezgin Tanrıkulu'nu eleştiren Erdoğan, "Biz yerliyiz ve milliyiz. CHP ve HDP'ye baktığınızda tam tersi. Bu ülkeye karşı olanlarla koalisyon halindeler.
Muhalefetin temsilcisi 'SİHA'lar sivilleri vurdu' diyor. Nerede o siviller? SİHA'lar teröristleri vuruyor. Muhalefet liderinin Tanrıkulu'na 'Sen güvenlik gücünden mi yanasın, teröristten mi yanasın' diye sormasını beklerdim" demişti.

Erdoğan, Kazakistan dönüşü ise Tanrıkulu hakkında soruşturma açılmasını 'takdirle' karşıladığını belirtmiş ve "Sen kimden yanasın? Teröristten yana mısın yoksa benim güvenlik güçlerimden yana mısın? Tabii ki bunların üzerine gideceğiz, kusura bakmasınlar. Bu konuda savcılarımızın soruşturma açmasını da takdirle karşılıyorum" dedi.

Tanrıkulu ise twitter hesabından Erdoğan'a yanıt verdiği paylaşımlarında şunları söyledi:

"Sonunda darbelerden kurtulduk diye sevinirken, önce 15 Temmuz darbe felaketi yaşandı; ardından da 12 Eylül zihniyeti, 37 yıl sonra iktidarda"

"Hemen söyleyeyim: İnsandan, hayattan, vatandaşlarımızın huzur ve refahından, adaletten, barıştan, şiddetsizlikten-yaşamak ve yaşatmaktan yana."

"Kazakistan'a giderken "Türkiye Başsavcısı" olarak talimat; dönerken 'savcılar iyi yapmış' övgüsü. Siyaset bitince, yargıya emir-komuta zinciri."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER