Savcı, Dilek’i katleden erkek için müebbet hapis cezası talep etti

İZMİR - Dilek Mamalı’yı katleden Mehmet Sabırlı’nın yargılandığı davada savcılık “Haksız tahrik unsurlarının oluşmadığını” belirterek müebbet hapis cezası talep etti.

Savcı, Dilek’i katleden erkek için müebbet hapis cezası talep etti

HABER MERKEZİ -İzmir’de 15 Haziran’da Mehmet Sabırlı tarafından katledilen Dilek Mamalı cinayetinin 4’üncü duruşması görüldü. İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten öldürme” suçlaması ile görülen duruşmaya, Dilek’in yakınlarının yanı sıra Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) üyesi kadınlar ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilisi avukatlar katıldı. Tutuklu sanık Mehmet’in de hazır bulunduğu duruşma, kimlik tespitinin ardından başladı. 

Duruşma savcısı verdiği mütalaasında herhangi bir haksız tahrik unsuru olmadığını belirtti. Savcılık sanığın üstüne atılı kasten insan öldürme suçunu işlediğinin anlaşıldığını belirterek sanığın indirim yapılmadan müebbet hapis cezası verilmesini, tutukluluk halinin devam etmesini talep etti. 

Mütalaaya karşı diyeceği olup olmadığı sorulan Mehmet ise Dilek’in kendisini tahrik ettiğini ileri sürdü. Sanık avukatı ise, esas hakkındaki savunmaları için süre talep etti. 

Mahkeme heyeti, sanık avukatının süre talebini kabul ederek karar için duruşmayı 13 Aralık tarihine erteledi. 

jinnews

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER