Pazarcılara biber gazı ve tazyikli suyla müdahale

İSTANBUL – Bağcılar’da belediye tarafından gösterilen yeni pazar alanına taşınmak istemeyen ve eylem yapan pazarcılara polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Pazarcılara biber gazı ve tazyikli suyla müdahale

HABER MERKEZİ-İstanbul Bağcılar Belediyesi, Güneşli Evren Mahallesi’nde kurulan semt pazarını trafiği engellediği gerekçesiyle İstiklal Caddesi’nden başka bir alana taşımak için karar aldı. Yıllardır aynı cadde üzerinde tezgah açtıklarını söyleyen pazarcılar ise duruma tepki gösterdi. Yeni alana uygun olmadığı gerekçesiyle taşınmak istemediklerini belirten pazarcılar, sabah saatlerinde caddeye tezgahlarını kurmak istedi. 

POLİS BİR PAZARCIYI GÖZALTINA ALMAK İSTEDİ

Polis ise pazarcılara izin vermedi. Pazarcılar toplanarak polisin tavrını alkış ve sloganlarla engelleyerek yürüyüş yapmak istedi. Ancak polis TOMA ve zırhlı polis aracıyla pazarcıların önünü keserek bir pazarcıyı gözaltına almak istedi. Arkadaşlarının gözaltına alınmasını engellemeye çalışan pazarcılara polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Müdahale sonrası pazarcılar alandan uzaklaştı.

BAĞCILAR BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA

Öte yandan Bağcılar Belediyesi pazar yerinin taşınmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. İstiklal Caddesi üzerine kurulan Cumartesi pazarının, esnafın şikayeti üzerine Bağcılar Belediyesi'nin aldığı karar doğrultusunda 300 metre uzağındaki 1458 Sokak'ta toplu pazar alanına taşındığı belirtilen açıklamada, “Taşınma kararı bir ay önce pazarcılara tebliğ edildi. Bu hafta hizmete giren yaklaşık 5 bin metrekarelik yeni pazar alanı hem trafiği aksatmıyor hem de pazarcıların bütün ihtiyaçlarına da cevap veriyor. Zemin çalışması tamamlanmış olan yeni pazar alanında mescit ve tuvaletler de bulunuyor. Yeni pazar yerini bilmeyen vatandaşlar için de eski pazar alanından gün boyunca ücretsiz servisler kaldırılıyor” denildi.(MA)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER