(özel Haber) Trakya’nın İncisi “iğneada”

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı bir sahil beldesi olan İğneada, İstanbul’a 250 Kırklareli’ne 97 kilometre ve Edirne’ye 165 kilometre uzaklıkta saklı bir cennet.Karadeniz kıyısında 20 kilometre uzaklıkta geniş bir kumsala sahip...

(özel Haber) Trakya’nın İncisi “iğneada”
Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı bir sahil beldesi olan İğneada, İstanbul’a 250 Kırklareli’ne 97 kilometre ve Edirne’ye 165 kilometre uzaklıkta saklı bir cennet.

Karadeniz kıyısında 20 kilometre uzaklıkta geniş bir kumsala sahip olan İğneada koruma altındaki yedi gölü, zengin doğası oksijen çadırından farksız havası ve bünyesinde sakladığı sürprizlerle son zamanlarda tatilcilerin ve yatırımcıların dikkatini çekiyor. Türkiye’de subasar özelliğe sahip alüvyal karakterdeki birkaç ormanlık alandan biri olan İğneada Longoz Ormanları, Avrupa’da da nadir bulunan bir ekosistem.

İğneada’ya tatile gelen, İsrafil Kaplan, İğneada’nın dört dörtük bir tatil cenneti olduğunun altını çizerek, “Oksijeni bol ve bu kadar saf kalmış bir yer ülkemizde bulmak çok zor. Tatilimizi burada geçiriyoruz. Sessiz sakin bir yer. Tüm vatandaşlarımıza buraya gelip bu cenneti görmelerini tavsiye ediyorum. İğneada’ya sadece Trakya’dan değil doğudan batıdan tatil için gelende var. Denizi çok temiz ve çok güzel” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER