Niğde’deki Saldırıda Ölen Kamyon Şoförünün Evinde Yas

Niğde'deki terör saldırısında hayatını kaybeden kamyon şoförü Turan Yaşar’ın Ankara’daki evine ateş düştü.Niğde’de güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan çatışmada hayatını kaybeden kamyon şoförü Turan Yaşar’ın...

Niğde’deki Saldırıda Ölen Kamyon Şoförünün Evinde Yas
Niğde'deki terör saldırısında hayatını kaybeden kamyon şoförü Turan Yaşar’ın Ankara’daki evine ateş düştü.

Niğde’de güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan çatışmada hayatını kaybeden kamyon şoförü Turan Yaşar’ın Ankara’nın Keçiören ilçesindeki evinde Kur’an-ı Kerim okunarak cenazenin Adli Tıp’tan getirilmesi bekleniyor. Turan Yaşar’ın oğlu Murat Yaşar, babasının vurulma anını anlatırken duygu dolu anlar yaşadı. Babasının bir kargo firmasında çalıştığını belirten Yaşar, “Ankara, Kayseri, Adana arası çalışıyordu. Adana’dan dönüşte El-Kaide’nin mültecileri askeriyenin yapmış olduğu çevirme sonucu çatışmaya giriyor. O anda babam oradan geçerken aracı askerlerin önüne siper yapıyor. Orada babam şehit oluyor. Milletin canı yanmasın diye kendi canını yaktı babam. Vatan sağolsun diyelim. Başka da diyecek bir şey yok” dedi.

“ASKERLERİ KORUMAK İÇİN TERÖRİSTLERİN ÜZERİNE SÜRÜYOR”

Turan Yaşar’ın dünürü Rıza Akbaş ise, Yaşar’ın Adana yönünden gelirken çatışmanın ortasında kaldığını anlatarak, “Çatışma olduğunu bilmiyor. Bakıyor ki asker ile teröristler çatışıyor. Teröristlerin üzerine sürüyor arabayı. Orada bunu vuruyorlar. Tam boğazına denk geliyor. Askerleri korumak için teröristlerin üzerine sürüyor. Askerleri siper alıyor daha doğrusu. O arada bunu aşağı atıyorlar, arabaya biniyorlar yaralı teröristleri hastaneye götürmek için. Ondan sonrasını bilmiyorum. Dün askerlerin anlattığına göre söylüyorum ben; ‘O kamyoncu olmasaydı biz çok zayiat verirdik. O bizim hayatımızı kurtardı’ askerlerin dedikleri bu” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER