Nevruz Ateşi Beylikdüzü’nde Yakıldı

Beylikdüzü Belediyesi'nin Nevruz Bayramı nedeniyle düzenlediği kutlama programında öğrenciler ve öğretmenler ateşten atladı, demir dövdü.Baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı Beylikdüzü’nde öğrencilerle kutlandı. Koç İlkokulu...

Nevruz Ateşi Beylikdüzü’nde Yakıldı
Beylikdüzü Belediyesi'nin Nevruz Bayramı nedeniyle düzenlediği kutlama programında öğrenciler ve öğretmenler ateşten atladı, demir dövdü.

Baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı Beylikdüzü’nde öğrencilerle kutlandı. Koç İlkokulu Tiyatro Salonu’nda yapılan kutlamaya katılan Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil, okul bahçesinde yakılan Nevruz Ateşi’nden öğrenci ve öğretmenlerle birlikte atladı, demir dövdü.

Programda konuşan Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, “Nevruz, baharın gelişini, insanların birlik beraberliğini simgeleyen bir bayramdır” dedi. Kaymakam Demirkol, Nevruz Bayramı’nın sadece okullarda kutlanan bir bayram olma özelliğinden çıkmasını, halkın da geniş etkinliklerle kutlayacağı bir bayram niteliği kazanması gerektiğini dile getirdi.

Programa katılan Efrahim Yeşil ise Belediye Başkanı Yusuf Uzun’un selamını konuklara iletti, Nevruz Bayramı’nın tüm insanların ortak coşkusunu yansıtan bir bayram olmasının sevindirici olduğunu ifade etti. Nevruz’da birlik beraberliğin daha da artması gerektiğini söyleyen Yeşil, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutladı. Tiyatro salonunda öğrenciler, şiirler okudu, şarkılar söyledi, halkoyunları gösterileri yaptı.

Başkan Yardımcısı Yeşil, okul bahçesinde yakılan Nevruz ateşinin üstünden öğrenci ve öğretmenlerle birlikte atladı, demir dövdü.

Programa ayrıca Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ercan Ay, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı, Beylikdüzü Müftüsü Süleyman Küçük, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri de katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER