Nestle Waters Ve Doğa Koleji Dünya Su Günü İçin El Ele

Dünyadaki suyu koruma bilincinin arttırılması ve yeterli su tüketiminin önemiyle ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan Nestlé Waters ve eğitim vizyonunu doğaya duyarlı bir nesil yetiştirmek üzerine belirleyen ve bu vizyonu tüm eğitim...

Nestle Waters Ve Doğa Koleji Dünya Su Günü İçin El Ele
Dünyadaki suyu koruma bilincinin arttırılması ve yeterli su tüketiminin önemiyle ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan Nestlé Waters ve eğitim vizyonunu doğaya duyarlı bir nesil yetiştirmek üzerine belirleyen ve bu vizyonu tüm eğitim süreçlerine yansıtan Doğa Koleji, 21 Mart Cuma günü Dünya Su Günü için bir araya geldi.

Etkinlik, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Şahika Ercümen’in "suyun hayatını nasıl değiştirdiğine ilişkin" motive edici konuşmasıyla başlarken, Doğa Koleji üst yönetimi, Nestlé Waters’ın global ve Türkiye üst düzey yöneticilerinin katılımıyla devam etti. Günün en öne çıkan aktiviteleri ise Nestlé Waters ve Doğa Koleji’nin iş birliğiyle hazırlanan suya dair atölye çalışmalarıydı.

Nestlé Waters, PROJECT WET (Water Education for Teachers) ile uzun süreli işbirliği kapsamında pedagogların desteğiyle hazırladığı, bilgilendiren ve eğlendiren eğitimleri Doğa Koleji öğrencileriyle paylaştı. Öğrenciler, “Sudan Bedenler”, “Mavi Gezegen” ve “Akışına Bırak” isimli eğitimlerle suyun vücudumuz için önemini, dehidrasyonun (vücudun sıvı kaybı) nelere yol açtığını, suyun ve hidrasyonun (yeterli su tüketimi) faydalarını öğrendiler.

Doğa Koleji öğrencileri, yaşayarak öğrenme felsefesiyle, Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında, hayat kaynağımız olan suyun sahip olduğu eşsiz özellikleri ve önemini vurgulamak amacıyla ‘Su Deneyleri’, ‘Suya Renk Verelim’ ve ‘Tohum Topları’ atölyeleri ile suyun farkındalığına dikkat çektiler.

Etkinlikte, Nestlé Waters ve Doğa Koleji tarafından düzenlenen “Dünya Su Günü Karakterini Sen Tasarla" yarışmasının kazananları da açıklandı. 1.’ye ailesi ile birlikte Disneyland Paris Tatili ödülü Nestlé Waters Ceo’su Marco Settembri tarafından verilirken, Settembri’nin Dünya Su Günü mesajı şu şekilde oldu: “Su temel ve narin bir kaynak. Nestlé Waters suyu koruma sorumluluğu, toplumların temiz ve yeterli su tüketimini sağlama ana görevinin yanı sıra, temiz suyun önemi hakkında kişileri bilinçlendirme ve eğitme konusuna kendini adamış durumda. Dünya Su Günü kutlamalarına geniş ekipli katılımımız bu kurumsal vaadimizin en büyük göstergelerinden biridir” dedi.

2.'ye ödülü ise Doğa Koleji Genel Müdür Yardımcısı Bünyamin Çelikten tarafından verildi. Çelikten, "Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz su günü festivalleriyle öğrencilerimizde farkındalık oluşturuyoruz, suyun değerini en iyi doğa bilir" ifadelerini kullandı.

Ödül töreni sonrasında su davulları gösterisiyle katılımcılar eğlenceli anlar yaşarken, etkinlik Doğa Koleji öğrencilerinin Dünya Su Günü mesajlarını içeren videosu ile devam etti. Etkinlik kapanışında, yaklaşık 500 çocuğun oluşturduğu yer küre içerisinde ‘SU’ mesajı ise Dünya Su Günü’nde herkese yaşam kaynağımız olan suyu korumamız gerektiği mesajını bir kez daha verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER