Mesgep Kapsamında Meslek Ediniyorlar

Mesleki Becerilerin Geliştirilmesi Projesi (MESGEP) kapsamında, engelli vatandaşlar ve kadınlar meslek ediniyor.Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce hayata geçirilen MESGEP kapsamında engelli vatandaşlar ve...

Mesgep Kapsamında Meslek Ediniyorlar
Mesleki Becerilerin Geliştirilmesi Projesi (MESGEP) kapsamında, engelli vatandaşlar ve kadınlar meslek ediniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce hayata geçirilen MESGEP kapsamında engelli vatandaşlar ve kadınlar, hem meslek ediniyor hem de üretime katkıda bulunuyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Malatya Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Derviş Yoldaş, MESGEP kapsamında devam eden 6 projelerinin olduğunu kaydederek, "Dezavantajlı gruplar olarak nitelendirdiğimiz gruplardan engelli gençlerimiz, işsiz bayanlarımız projede yer alıyor. İş-Kur aracılığıyla yaptığımız projeler kapsamında eğitimlerimiz devam ediyor. Bu eğitimlerin neticesinde meslek edindirmiş oluyoruz. Bu kapsamda da dezavantajlı grupların çalışmalarını sağlamış oluyoruz" dedi.

"BAYANLAR ÜRETİME DESTEK OLUYOR"

Yoldaş, İş-Kur ile birlikte hayata geçirilen 6 projenin yanı sıra kendilerinin de çeşitli kurslar açtıklarını belirterek, "İş-Kur ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz 6 projenin yanı sıra 5 kurs daha açtık. Fayans ve karo kursu kapsamında uygulamalı eğitim verdik. Bunun yanında Konak Mahallesi’nde bulunan ayakkabı atölyesinde kursumuz devam ediyor. Orada da uzun vadede işsiz kalmış olan 12 bayan kurs görüyor. Bayanlarımız hem meslek sahibi oluyor hem de üretime katkı sağlıyorlar" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER