Meral Akşener'in partisi, MHP ve HDP'ye ilişkin çarpıcı anket sonuçları!

Türkiye'de MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in liderliğinde yeni parti çalışmaları sürerken, son kamuoyu yoklamasına ilişkin bir anket yayımlandı.

Meral Akşener'in partisi, MHP ve HDP'ye ilişkin çarpıcı anket sonuçları!

Ankete göre Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP, baraj altı kalırken, Meral Akşener'in kuracağı partinin rahatlıkla %10 barajını aşarak TBMM'ye girebileceği belirtildi.

HDP'nin de bir önceki seçimdeki oy oranını koruyarak %10 barajını aştığı görülüyor. AK Parti'nin %39,9 oy oranında olduğu belirtilen ankete göre CHP'nin oy oranı ise % 23,4...

Objektif Araştırma tarafından yapılan ankette, seçmenlere yöneltilen sorular şöyle:

Anketin en dikkat çekici sorusu, Meral Akşener'in başkanlığında kurulacak partinin de katılacağı bir seçimde hangi partiye oy verirsiniz? (Kararsızlar dağıtılmış)Meral Akşener'in başkanlığında kurulacak partinin de katılacağı bir seçimde hangi partiye oy verirsiniz? (Kararsızlar dağıtılmamış)


Son seçimlerde oy verdiğiniz partiden memnun musunuz? Anket sonuçlarına göre partilerin Meclis'teki milletvekili dağılımı (600 Vekil) Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kalırsa kesinlikle Recep Tayyip Erdoğan'a oy veriririm 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER