Kısa Filmler Yıldız’da Yarışıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından desteklenen 8'inci Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali’nin yarışma başvuruları başladı.Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, bu yıl 8'inci kez Yıldız Teknik Üniversitesi’nin desteğiyle...

Kısa Filmler Yıldız’da Yarışıyor
Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından desteklenen 8'inci Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali’nin yarışma başvuruları başladı.

Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, bu yıl 8'inci kez Yıldız Teknik Üniversitesi’nin desteğiyle düzenleniyor. Dünya kültürlerinin buluşmasına aracılık etmek amacıyla gerçekleştirilen Crossroads, 2006 yılından beri tüm sinema sevenlerin ve kısa filmcilerin ‘Kültürler Arası Diyalog' temalı kısa filmlerini beyaz perdeye taşımalarını teşvik ediyor. Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali; festival, yarışma ve gala gecesinden oluşan kapsamlı etkinliklerden oluşuyor.

Festival, önceki senelerde olduğu gibi bu sene de öncelikle tüm dünyadan kabul edilecek kurmaca, canlandırma, belgesel ve deneysel türdeki kısa filmler, sinema dünyasının ünlü isimlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışma bölümünü; 3 gün sürecek kısa film gösterimlerini, sektörün ünlü ve başarılı isimlerinin konuk olacağı söyleşileri, panelleri ve atölyeleri kapsayan festival bölümü takip edecek. Festivalin ardından ise görkemli gala gecesi ile Crossroads ödülleri sahiplerini bulacak. Kazanan filmlerin yönetmenleri festivalin 8’inci senesinde de çeşitli ödüllerle desteklenecek.

Tüm bu süreçte yer almak, sektörün başarılı isimlerinin deneyimlerini öğrenmek ve görüşlerini almak isteyen gençler, “Kültürler Arası Diyalog” konulu kısa filmlerini 1 Temmuz’a kadar http://www.jciistanbulcrossroads.com/2013rules.aspadresine gönderebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER