Kaplan: “akil İnsanlar’ın Toplantısına Katılmayacağız”

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şubesi Başkanı Hasan Kaplan, önümüzdeki günlerde Ordu’ya gelecek Akil İnsanlar’ın toplantısına dernek olarak katılmayacaklarını belirterek, "Derneğimize gelirlerse kapımız...

Kaplan: “akil İnsanlar’ın Toplantısına Katılmayacağız”
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şubesi Başkanı Hasan Kaplan, önümüzdeki günlerde Ordu’ya gelecek Akil İnsanlar’ın toplantısına dernek olarak katılmayacaklarını belirterek, "Derneğimize gelirlerse kapımız açık. Evimizden misafir kovmayız" dedi.

Dernek binasında bir açıklama yapan Başkan Kaplan, “Akil İnsanlar geliyorlar. Vatandaşlar ile görüşüyorlar. Bunların uçak parasını, her şeyini devlet karşılıyor. Akil İnsanlar bu zamana kadar hiçbir şehit cenazesine gitmişler mi? Biz şehit aileleri olarak, ne para ne pul önemli değildir. Bizim onurumuz önemlidir. Akil İnsanlar görevlendirdiler. Ordu’ya gelecekler. Ben toplantılarına katılmayacağım. Derneğimize gelirlerse biz evimize geleni kovmam” diye konuştu.

“Şehitlerin yaşama hakkı yok muydu” diyen Kaplan, “Bizim şehitlerimiz ne için şehit oldular. Neden gazi oldular. Bunların hiç onuru gururu yok muydu? Bunların yaşama hakkı yok muydu? Bu şehitlerimiz bu milletin onuru ve şerefi için şehit olmuşlardır. Gazilerimiz bu millet için gazi olmuşlardır. Televizyon programlarında şehit ailelerinin bu açılıma bu barışa razı olduklarını söylüyorlar. Hiçbir şehit babası, hiç bir şehit ailesi bu açılıma kesinlikle razı değiller. Terörle pazarlık yapıyorlar. Terör ile pazarlık olmaz. Terör ile pazarlık yaptığın zaman elinde ki silahları alıp, Türkiye’nin içinden elini kolunu sallayarak, bu milleti katledenler yuvalarına çekilecekler. Belki terör bu kadar iyi bir insansa gelsin devletin şefkatli ellerine teslim olsun. Devlet elbetti gerekeni yapar” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de Kürt sorununun olmadığının altını çizen Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şubesi Başkanı Hasan Kaplan, "Türkiye’de Kürt sorunu var, diye tutturdular. Türkiye’de Kürt sorunu değil, PKK sorunu vardır. Bizim ülkemizi yönetenlerin içinde Güneydoğulu, sanatçılarımızın içinde, iş adamlarımızın içinde Güneydoğulular var. Biz bunlardan rahatsız değiliz. Böyle bir sorun yok. Sadece terör sorunu var” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER