İstanbul Ticaret Üniversitesi Haliç’te Kürek Çekti

İstanbul Ticaret Üniversitesi Kürek Takımı, Haliç'in Sütlüce açıklarında düzenlenen 6'ncı Dragon Festivali’ne katıldı.Haliç'in Sütlüce açıklarında düzenlenen festivalde 487 takım kıyasıya yarıştı. Kürek yarışı şeklinde...

İstanbul Ticaret Üniversitesi Haliç’te Kürek Çekti
İstanbul Ticaret Üniversitesi Kürek Takımı, Haliç'in Sütlüce açıklarında düzenlenen 6'ncı Dragon Festivali’ne katıldı.

Haliç'in Sütlüce açıklarında düzenlenen festivalde 487 takım kıyasıya yarıştı. Kürek yarışı şeklinde gerçekleşen festivale İstanbul Ticaret üniversitesi de 17 kişilik bir ekiple katıldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi, bankacılıktan sanayiye birçok farklı sektörden firmanın yarıştığı festivalde yarışan tek üniversite oldu.

Dragon Festivali’ne üniversite olarak ikinci defa katıldıklarını belirten İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, okulun kürek takımına başarılar dileyerek geçen sene 32'nci olan takımdan bu sene daha iyi bir derece beklediğini ifade etti. Ekren, “Geçen sene 120 takım arasında 32'nci olmuştuk. Bugün yapılan bu yarışmaya da katılım çok daha fazla. Yaklaşık 400 ekip bugün burada kürek çekecek. Ümit ediyorum sporcu arkadaşlarımız, bugün geçen seneye göre daha iyi bir skor elde eder. Üniversite olarak sadece kürek değil, diğer spor dallarına da önem veriyoruz. İnşallah üniversitemizi böyle uluslararası bir yarışmada en iyi şekilde tanıtmış oluruz” diye konuştu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Kürek Takımı Kaptanı Doç. Dr. Esin Okay da sporun kondisyon ve performansa dayalı bir olay olduğunu söyledi. Festivalde yarışan tek üniversite olmaktan gurur duyduklarını belirten Okay, “Yarışta başarılı olabilmek için çok iyi çalışmak gerekiyor. Biz 6 antremanla bugün yarışmaya çıkacağız. Kurumlar açısından çok ciddi ve önemli bir organizasyon. Yarışmada yarışan tek üniversite olduğumuz için çok gururluyuz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER