Hür Dava Partisi Van İl Başkanlığı, Chp Van İl Yönetimini Ziyaret Etti

Hür Dava Partisi (Hüda Par) Van İl Başkanı Av. Rasim Sayğın ve beraberindekiler, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanı Cemal Şen’i ziyaret etti.Hüda Par Van İl Başkanı Av. Rasim Sayğın; Başkan Yardımcısı Fevzi Doğan, parti üyeleri...

Hür Dava Partisi Van İl Başkanlığı, Chp Van İl Yönetimini Ziyaret Etti
Hür Dava Partisi (Hüda Par) Van İl Başkanı Av. Rasim Sayğın ve beraberindekiler, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanı Cemal Şen’i ziyaret etti.

Hüda Par Van İl Başkanı Av. Rasim Sayğın; Başkan Yardımcısı Fevzi Doğan, parti üyeleri Yunus Uygun ve Müzaffer Balıkçı ile beraber (CHP) Van İl Başkanı Cemal Şen’i parti binasında ziyaret etti. Hüda Par Van İl Başkanı Av. Rasim Sayğın, görüşler ne olursa olsun insanların, kurumların, partilerin birbirlerinden istifade etmelerinden yana olduklarını ifade ederek, “Birbirimizin doğrularını desteklemek zorundayız. Tüm insanların sorunlarına İslami çerçevede cevap vereceğimize inanıyoruz” dedi.

Çözüm sürecine de değinen Sayğın, “Kanın ve şiddetin durması konusunda sürece destek veriyoruz. Bu süreçte insanların ölmemesi hepimizi mutlu ediyor ancak çözümün kalıcı olması için tüm Kürt kalkı muhatap alınmalı ve Kürtlerin tüm hakları Anayasa güvencesi altına alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

Gezi olaylarına değinen Sayğın, “Gezi Parkı olayları her ne kadar masumane başlamış olsa da şiddeti getirdi, uygun olamayan çirkef hareketler meydana geldi. İslam’ın kutsalları olan örtü ve camiye saldırıldı. Ülke ekonomisine büyük zararlar verdi. Bu olayda hükümetin de ilk başta tavrı yanlış oldu. Görüşmeler yoluyla olay yatıştırılabilirdi ancak ateşe benzinle gidildi ve olay dış kaynaklı güçlerin desteğiyle ile boyut kazandı” iddialarında bulundu.

CHP İl Başkanı Cemal Şen ise, Gezi Parkı olaylarına değinerek “Gezi Parkı olayı normal bir çevre duyarlılığını aşmış, şu anda AK Parti karşıtı kitlesel bir olaya dönüşmüş durumdadır. Şiddete destek vermiyoruz ancak insanların isteklerine de AK Parti kulak tıkanmamalıdır ve bildiğini okumamalıdır” dedi. Çözüm sürecine de değinen Şen, “Çözüm sürecine karşı değiliz. Ne tür pazarlıklar yapılıyor onu da halkımızın bilmesi lazım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER