HDP’den deprem çağrısı: Dayanışma acıları azaltır

ANKARA - HDP, Irak ve İran sınırları içinde meydana gelen depremden zarar gören yurttaşlarla dayanışma çağrısında bulunarak, "Yıkımın etkisini azaltmanın yolu güçlü ve etkili dayanışmadan geçer" geçer.

HDP’den deprem çağrısı: Dayanışma acıları azaltır

HABER MERKEZİ  

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Irak Federe Kürdistan Bölgesi'nin Süleymaniye kentti ile İran Kürdistan’ının Kirmanşan kentinde dün akşam meydana gelen ve şu ana kadar 300'ü aşkın insanın yaşamını yitirdiği depreme ilişkin yazılı açıklama yayımladı. “Depremin yaralarını dayanışmayla saralım” başlığı ile yapılan açıklamada, "Halklarımızı, örgütlerimizi ve sivil toplum kuruluşlarımızı depremin meydana geldiği yerlerde yaşayan insanlarımızla dayanışmaya çağırıyoruz” denildi.

HDP MYK'sinin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Süleymaniye Eyaleti ile Doğu Kürdistan’ın Kirmanşan Eyaleti sınırında meydana gelen 7.3 şiddetindeki depremin bilançosu gittikçe ağırlaşmakta, can ve mal kaybı artmaktadır. Resmi olmayan açıklamalara göre, yüzlerce insan hayatını kaybetmiş, binlerce insan da yaralanmıştır. Yıkım büyüktür. Süleymaniye ve Kirmanşan eyaletlerinde meydana gelen bu depremin yıkıcı etkilerinden dolayı derin bir üzüntü içindeyiz. Hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve halklarımıza başsağlığı, yaralılara acil şifa dileklerimizi iletiyoruz. 

DAYANIŞMA ACILARI AZALTACAK, DUYGULARI GÜÇLENDİRECEK

Depremin sebep olduğu yıkımın etkisini azaltmanın yolu güçlü ve etkili dayanışmadan geçer. Bizler de bu zor ve çetin günlerde Kürdistan halklarına ve depremzedelere güçlü yardımlaşma duygularımızı iletiyoruz. Halklarımızı, örgütlerimizi ve sivil toplum kuruluşlarımızı depremin meydana geldiği yerlerde yaşayan insanlarımızla dayanışmaya çağırıyoruz. Uzatılan her el, yapılan her dayanışma faaliyeti acıları azaltacak, kardeşlik ve birlik duygularını güçlendirecektir."

MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER