HDP Gençlik Turnuvası’na ikinci kez polis baskını

DİYARBAKIR - HDP Diyarbakır Gençlik Meclisi’nin düzenlediği futbol turnuvasına ikinci kez baskın düzenleyen polisler, Fırat Yaman’ın pankartını indirdi.

HDP Gençlik Turnuvası’na ikinci kez polis baskını

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Gençlik Meclisi’nin yaşamını yitiren partinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Gençlik Meclisi üyesi Fırat Yaman adına düzenlenen futbol turnuvası devam ediyor. Yenişehir ilçesinin Seyrantepe semtinde bulunan Tulip Halı Saha’da düzenlenen turnuvanın üçüncü gününde Tolhildan ile Mezopotamya Dil ve Kültür Araştırma Derneği (MED-DER) takımları karşı karşıya geldi. HDP Milletvekili Dersim Dağ, partililer ve çok sayıda futbol sever turnuvayı izledi.

HALI SAHA SAHİBİNE TEHDİT

Dün sahaya baskın düzenleyerek Genel Bilgi Taraması (GBT) yapan polisler, ikinci kez baskın yaptı. Polis futbolcular ve izleyicileri GBT kontrolünden geçirerek Yaman'ın pankartını indirdi. Polis GBT işlemi sırasında haber takibi yapan gazetecilerin görüntü almasını engelledi. 

Ardından polis, halı saha sahibi ile görüştü. Görüşme sırasında turnuvanın iptal edilmesi ve HDP’nin etkinlikleri için kullanılmaması yönünde halı saha sahibinin tehdit edildiği iddia edildi.(MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER