Havalimanı işçileri için Ankara'da yapılan eyleme müdahale: 5 gözaltı

ANKARA - 3'üncü Havalimanı işçilerinin eylemine dönük saldırıyı protesto eden İnşaat- İş Sendikası Ankara Şubesi'nin eylemine polis müdahale etti. Plastik mermi ve gaz bombası kullanılan müdahalede 5 kişi gözaltına alındı.

Havalimanı işçileri için Ankara'da yapılan eyleme müdahale: 5 gözaltı

İnşaat -İş Sendikası Ankara Şubesi, 3'üncü Havalimanı işçilerinin kötü çalışma koşulları nedeniyle başlattıkları eyleme nedeniyle işçilerin gözaltına alınmasını protesto etmek için Sakarya Meydanı'nda basın açıklaması yapmak istedi. Açıklamanın yapılacağı alana HDP'nin Ankara'dan aday gösterdiği Veli Saçılık ile Nuray Türkmen'in yanı sıra çok sayıda sivil toplum örgütü üyesi, siyasi parti temsilcisi de katıldı. 

Polis, kitlenin Sakarya Meydanı'nda yapmak istediği eyleme Valilik kararını gerekçe göstererek izin vermedi. 

SENDİKACI VE GAZETECİLERE GÖZALTI

Açıklama yapmakta ısrarcı olan kitleye, polis biber gazı ve plastik mermiler de kullanarak sert müdahalede bulundu. Polis, Veli Saçılık'a yakın mesafeden biber gazı sıkarken diğer eylemcileri de darp ederek yerlerde sürükledi. Müdahale nedeniyle grup açıklama yapamadan dağılmak zorunda kaldı. Bu sırada İnşaat-İş Sendikası Ankara Temsilcisi Murat Çoban, Alınteri gazetesi muhabiri Zarife Çamalan'ında aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.Ankara/MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER