Hakkari'de İki Aşiret Arasında Barış Sağlandı

Hakkari'de iki aşiret arasında çıkan 1 kişinin ölümüne ve 6 kişinin yaralanmasına neden olayların barışla sonuçlandığı belirtildi.Hakkari'de bir süre önce meydana gelen üzücü olaylara neden olan iki aşiret arasındaki olayların son...

Hakkari'de İki Aşiret Arasında Barış Sağlandı
Hakkari'de iki aşiret arasında çıkan 1 kişinin ölümüne ve 6 kişinin yaralanmasına neden olayların barışla sonuçlandığı belirtildi.

Hakkari'de bir süre önce meydana gelen üzücü olaylara neden olan iki aşiret arasındaki olayların son bulması için DBP ve Irak Kürt bölgesinden gelen barış heyetleri her iki tarafa sağduyu çağrısında bulunarak barışın bir an önce sağlanması için devreye girmişti. Bir süreden beridir barışın sağlanması için çaba harcayan Demokratik Bölgeler Partisi (DBT) Genel Başkanı Kamuran Yüksek, DTK Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk, Diyarbakır Büyükşehir eski Belediye Başkanı Osman Baydemir, DBP Sözcüsü Cüneyt Caniş, Hakkari eski Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu’dan oluşan barış heyetinin başarı sağladığı belirtildi.

Şuanda belediyi binasında bir basın açıklaması yapılırken, akşam saatlerinde ise belediye iftar çadırında tarafların beraber iftar açacağı belirtildi. BDP Hakkari il başkanlığı ise "Sulh yapıldı, bu akşam beraber iftar açılacak" mesajlarını basın mensupları ile paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER