Gtso Seçiminde Gerginlik

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçiminde karşıt liste üyeleri arasında çıkan tartışmaya çevik kuvvet ekipleri müdahale etti.Sabah saatlerinde başlayan seçimde oy kullanma işleminin ardından saat 17.00’da sandıklar açıldı....

Gtso Seçiminde Gerginlik
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçiminde karşıt liste üyeleri arasında çıkan tartışmaya çevik kuvvet ekipleri müdahale etti.

Sabah saatlerinde başlayan seçimde oy kullanma işleminin ardından saat 17.00’da sandıklar açıldı. 16 grup üzerinden yapılan seçimlerde grupların 12’sini kazanan Hasan Çakırmelikoğlu ve ekibi yeniden Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimini kazandılar. Diğer aday İbrahim Kara ve ekibi ise 3., 4. ve 13. grup oylamasına itiraz ederek mahkemeye başvuracaklarını belirttiler. Bazı üyelerin sandık kuruluna itiraz ederek tepki göstermesinin ardından karşıt üyeler arasında tartışma yaşandı. Karşılıklı atışmaların hararetlenmesi üzerine çevik kuvvet ekibi olaya müdahale ederek salonu boşalttı.

Yaşanan gerginliğin ve seçimin ardından kameralar karşısına geçen 2 aday Hasan Çakırmelikoğlu ve İbrahim Kara birlik beraberlik mesajı verdiler.

Resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanan Çakırmelikoğlu, “3 buçuk ay gibi sıkı bir seçim maratonu yaşandı. Ama nihayetinde üyelerimizin dediği oldu. Şuan için artık bu liste, şu liste yok. Üyelerimizin seçmiş olduğu grup ve listeler artık Giresun’un ekonomisine değer katacak olan bir listedir. Sayın İbrahim Kara ile birlikte bu ilin ekonomisini büyütmek için elimizden geldiğince tüm çabamızı sarf edeceğiz. Seçim sürecinde küçük kırgınlıklar olmuş olabilir. Böyle bir kırgınlık var ise ben şahsım ve ekibim adına kendilerinden özür diliyorum. Bundan sonra inşallah hep birlikte hareket edeceğiz” dedi.

Bugün içeride yaşanan tatsız meselelerde çözüldü diyen Kara ise, “Kim kazanırsa kazansın zaten Giresun kazanacaktı. Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER