Giresunlu Yetimler Bayramlıklarını Giydi

Giresun Federasyonu tarafından 700 yetim ve yoksula giyim yardımı yapıldı.Geçtiğimiz yıl 300 yetim ve yoksulu Ramazan Bayramı’nda giydiren Giresun Federasyonu bu bayramda da yetimlerini güldürdü. 500 yetimi giydirme hedefi aşılarak 700 yetim...

Giresunlu Yetimler Bayramlıklarını Giydi
Giresun Federasyonu tarafından 700 yetim ve yoksula giyim yardımı yapıldı.

Geçtiğimiz yıl 300 yetim ve yoksulu Ramazan Bayramı’nda giydiren Giresun Federasyonu bu bayramda da yetimlerini güldürdü. 500 yetimi giydirme hedefi aşılarak 700 yetim ve yoksula giyim yardımı yapıldı. Giresun Ayvasıl Restauranat’taki yetim buluşması Giresun Valisi Hasan Karahan'ın katılımıyla gerçekleşti. Finansmanı Giresun Federasyonu tarafından temin edilip organizasyon ve dağıtımı Deniz Yıldızı Derneği tarafında gerçekleştirilen ve geçtiğimiz yıl 300 yetim ve yoksulunu Ramazan Bayramı’nda giydiren Giresun Federasyonu bu bayramda da kolları sıvadı. Hedeflerinin 500 olduğunu söyleyen federasyon yetkilileri, bu hedeflerini aşarak 700 yetime ulaştılar. Federasyon Başkanı Hasan Turan, çağrılarına karşılık veren hayırseverlere ve organizasyonu yapan Deniz Yıldızı Derneği başkan ve yöneticilerine teşekkür etti.

Törende Giresun Valisi Hasan Karahan’ın yanısıra Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Giresun Deniz Yıldızı Derneği başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Giresun Müftüsü Muhittin Oral, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu, Giresunlu kanaat önderlerinden Nuri Genç Hoca, Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinden Mehmet Kuğu, Coşkun Çalık, Abdullah Akgün, Engin Yıldırım, yetim ve yoksul çocuklar ve yakınları ile basın mensupları da hazır bulundu.

Çocukların sevinç gösterileri arasında kürsüye gelen Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, “Müslümanların hayırla yarıştığı bu mübarek ayda Giresunumuzun muhtaç çocuklarına yalnız olmadıklarını gösterdik. Bu çocuklar bizim geleceğimiz, onlara sahip çıktığımız oranda geleceğimize güvenle bakabiliriz. Allah kimseyi yardıma muhtaç etmesin ama bu da bizim bir gerçeğimiz, bunu yok sayamayız. Yardımlarımız her yıl daha fazla yetim ve yoksula ulaşarak devam edecektir” ifadelerini kullandı. Federasyonun sosyal içerikli hizmetlerine de değinen Turan, “Beş yıldır yurt içi ve yurt dışı birçok faaliyete imza attık, Giresun insanının yürüyen vicdanı olduk, Pakistan’da Giresun Mahallesi kurduk, yerel değerlerimizi koruyarak ulusal ve uluslararası organizasyonlarda Giresun varlığından söz ettiriyoruz. Asıl olanın bir elin verdiğini öbür elin bilmemesidir, bunu biliyoruz ama bu yardımların törensel boyutuyla, bağışın yerine ulaşıp ulaşmadığının görünür olması ve hayırseverlerimize de teşvik olması amaçlanmaktadır. Bunun verimini de bu sene 700 çocuğa ulaşarak gördük” dedi.

Konuşmasında Giresun Federasyonu’na teşekkür eden Giresun Valisi Hasan Karahan, “Ramazan sevincini çocukların sevinciyle birleştirdik, onlara bayram öncesi yaşattığımız bu sevinç bizleri de mutlu etmiştir”dedi. Federasyonun çalışmalarına da değinen Karahan; Giresun dışında ciddi bir Giresun potansiyeli var, bunu harekete geçiren Giresun Federasyonu başkanına ve yönetimine teşekkür ederim” dedi.

Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar ise “Yaklaşan ramazan bayramı öncesi ilimiz ilçe ve köylerinde en az beş yüz fakir ve yetim çocuğumuza bayram sevinci yaşatılmasına katkı sağlayan ve programın tüm finans bölümünü üstlenen İstanbul Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Başkanı Hasan Turan ve yönetimi ve emeği geçen, katkıda bulunan herkese çocuklarımız adına çok teşekkür ediyorum. Bizler de her gün bir ilçemizden gelen çocuklarımızı Giresun'da misafir ederek, bir mağazamızdan çocuklarımızın kendi beğendikleri elbise, pantolon, gömlek, tişört ve ayakkabıları alarak kendi istekleri doğrultusunda bayrama hazırlamaya çalıştık. Yaklaşık bir buçuk aylık bir çalışma oldu. Çocuklarımıza emeği geçen, katkı veren herkese tekrar teşekkür ediyoruz, hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Program Nuri Genç Hocanın yaptığı dua ve çocuklara hediyelerinin dağıtımı ile son buldu. Ayrıca törenin ardından, fakir ve yoksullara dağıtılmak üzere ayakkabı fabrikası sahibi bir iş adamının Giresun Federasyonu'na teslim ettiği 500 çift ayakkabı ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Deniz Yıldızı Derneği yetkililerine teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER