Gezi Parkı Eylemini Yerinde İncelemek İstediler

Almanya’da görev yapan polislerin de aralarında bulunduğu Blue Knights Germany 14 Derneği üyesi 45 motosikletli polis memuru, Taksim gezi parkı eylemlerini yerinde incelemek için Türkiye’ye geldi.Türkiye’de bulunan motosikletli polisler İstanbul’da...

Gezi Parkı Eylemini Yerinde İncelemek İstediler
Almanya’da görev yapan polislerin de aralarında bulunduğu Blue Knights Germany 14 Derneği üyesi 45 motosikletli polis memuru, Taksim gezi parkı eylemlerini yerinde incelemek için Türkiye’ye geldi.

Türkiye’de bulunan motosikletli polisler İstanbul’da polisevinde ağırlandıklarını şehrin turistik alanlarını gezdiklerini, ama Taksim Gezi Parkı eylemlerinin kendilerine gösterilmediğini kaydettiler.

Aralarında 2 Amerikalı, 3 Avusturyalı olmak üzere toplamda 45 motosikletli polis İstanbul’dan tekrar geri dönerken Edirne’de konakladılar.

Edirne’de basın mensuplarına açıklama yapan polis memurlarından Jürgen Pohz, ilk defa Türkiye’ye geldiklerini belirterek, insanların Taksim’de gezi parkı olayları sırasında neler yaşadıklarını gözlemlemek için geldiklerini söyledi.

İKİ POLİS TÜRKİYE’DE KALDI

Gezi Parkı eylemlerini gözlemlemek için Türkiye'ye gelen Almanya Polisi İstanbul'da Polisevi'nde kaldıktan sonra Avrupa’ya geçmek için Edirne Kapıkule sınır kapısından çıkış yapmak için önce Edirne’de bir gece konaklayarak, yola çıktılar. İki arkadaşlarını Türkiye'de bırakarak, Taksim Gezi Parkı olayları hakkında incelemelerde bulunacaklarını açıkladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER