Genç Tema Üyelerinden Flashmob Uygulaması

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nın (TEMA) bir kolu olan Genç Tema üyeleri tarafından, Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘flashmob’ eylemi Eskişehir’de de gerçekleştirildi.İklim...

Genç Tema Üyelerinden Flashmob Uygulaması
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nın (TEMA) bir kolu olan Genç Tema üyeleri tarafından, Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘flashmob’ eylemi Eskişehir’de de gerçekleştirildi.

İklim değişikliği ile mücadelenin çevre hareketinin ötesinde olduğunu fark ettirmek amacıyla İsmet İnönü Caddesi üzerinde dakikalarca hareketsiz kalan Genç Tema üyeleri, vatandaşlar tarafından dikkat çekti. Burada grup adına basın açıklaması yapan Eskişehir Genç Tema Başkanı Hüreyla Balcı, Türkiye’de sera gazı salımlarının 1990 yılına göre yüzde 124 arttığını ifade etti. Bu artışa rağmen Türkiye'nin iklim değişikliği ile mücadelede çözümün bir parçası olmadığını belirten Balcı, ‘‘İklim değişikliğinin etkilerini inkar etmek isteyenlerin işi artık eskisi kadar kolay değil. Buzulların eridiğini, yaşanan aşırı hava olaylarını, selleri, taşkınları, hortumları görüyor ve daha sık yaşıyoruz. Artan küresel sıcaklıklara bağlı olarak yaşadığımız tarımsal verim düşüşü, erozyona bağlı toprak kaybı, çölleşme gibi olumsuz etkileri şimdi harekete geçersek durdurma şansımız var. Durum çok ciddi ve bekleyecek bir dakika bile yok’’ dedi.

Eldivenleri, kaşkolleri, bereleri ve şemsiyeleri ile dakikalarca hareketsiz kalan gençler ardından normale döndüler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER