Gazeteci Nazlım’ın evine giden polis aileyi tehdit etti

ANKARA - Ankara’da düzenlenen operasyon kapsamında evine baskın düzenlenen ve evde bulunmadığı için gözaltına alınamayan MA muhabiri Deniz Nazlım’ın ailesi tehdit edildi.

Gazeteci Nazlım’ın evine giden polis aileyi tehdit etti

Ankara’da düzenlenen operasyon kapsamında Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Deniz Nazlım hakkında da gözaltı kararı verildi. Operasyon kapsamında KHK’yle ihraç edilen akademisyen Cenk Yiğiter ile HDP MYK Üyesi ve Gençlik Sözcüsü Tuna Aydın’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

NAZLIM’IN AİLESİNE TEHDİT

Dün sabaha karşı gazeteci Nazlım’ın evine giden polisler, evde bulunan anne ve babasını tehdit etti. Gazeteci Nazlım için “oğlunuz yasadışı işler yapıyor” diyen polis, ailenin karşı çıkması üzerine “bundan sonra tepenizdeyiz” tehdidinde bulundu. Nazlım evde bulunmadığı için gözaltına alınamadı.

ASILSIZ İHBARLARLA GÖZALTI

Gazeteci Nazlım, 14 Ağustos 2017 tarihinde “eylem yapacak” şeklinde bir ihbar sonucu gözaltına alınmış ve emniyetten serbest bırakılmıştı. 24 Haziran seçimlerinden bir gün önce de Nazlım hakkında yine benzer bir ihbar sonucu gözaltı kararı çıkartılmış ve savcılık ifadesi ardından serbest bırakılmıştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER