Feshane’de Balıkesir Rüzgarı Esti

Feshane’de gerçekleştirilen Balıkesir Günleri’nin açılışı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Balıkesir Valisi Ahmet Turhan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.Balıkesir, büyükşehirlerde tanıtım etkinliklerine yenilerini ekledi....

Feshane’de Balıkesir Rüzgarı Esti
Feshane’de gerçekleştirilen Balıkesir Günleri’nin açılışı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Balıkesir Valisi Ahmet Turhan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Balıkesir, büyükşehirlerde tanıtım etkinliklerine yenilerini ekledi. Geçen yıl Vali Ahmet Turhan başkanlığında Ankara’da ilk kez yapılan Balıkesir Tanıtım Günleri’nden sonra bu yıl da İstanbul Feshane’de Balıkesir’in tanıtımı yapılıyor.

Etkinliğe katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Balıkesir’in kendisi için önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Balıkesir’in İstanbul’da tanıtılması burada yaşayan Balıkesirliler için büyük öneme sahip. Tarihi ve kültürel değerleri burada tanıtıyorlar. Balıkesir ile olan ilişkilerimiz oldukça iyi. Benim için ayrı bir öneme sahip olan bir kent. Ben de bugün burada olmaktan gurur duyuyorum ve gerek Balıkesir’de gerek İstanbul’da yaşayan Balıkesirlilere selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum" dedi.

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan ise etkinliğe katılımın oldukça yoğun olduğuna dikkat çekerek, "Bu yıl ilk kez İstanbul’da Balıkesir’imizi tanıtıyoruz. Burada olmaktan oldukça mutluyuz. Çok geniş bir katılım var. İstanbul’da yaşayan Balıkesirlilerin memleket hasretlerini gidermeleri için 3-4 gün burada olacağız. Tüm hemşehrilerimizi Feshane’ye bekliyoruz" diye konuştu.

Balıkesir Valiliği’nin organize ettiği Balıkesir Günleri etkinliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, aralarında Karesi ve Altıeylül gibi ilçe belediyelerinin de bulunduğu 20 belediye, kaymakamlıklar, odalar ve İstanbul’daki Balıkesirliler Derneği olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu tarafından destekleniyor. Etkinlikler 11-14 Eylül tarihleri arasında Feshane’de devam edecek.

Etkinliğe İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun yanı sıra Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dinçer Orkan da katıldı. Balıkesir iline bağlı 20 belediye de etkinliğe stant açarak destek verdi. Halk oyunları gösterilerinin yapıldığı etkinlikte, keçi kıyafeti giyen animatörler büyük ilgi çekti. Her iki ilin valisi de yapılan yağlı güreş gösterisini keyifle izledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER