Engelliler Korosu İlk Konserini Verdi

Tokat’ta “Sesimi Duyuyor Musun?” projesi başlığı altında kurulan engelliler korosu ilk konserini verdi.Tokat Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü öncülüğünde sivil toplum örgütlerinin katkı ve destekleri düzenlenen...

Engelliler Korosu İlk Konserini Verdi
Tokat’ta “Sesimi Duyuyor Musun?” projesi başlığı altında kurulan engelliler korosu ilk konserini verdi.

Tokat Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü öncülüğünde sivil toplum örgütlerinin katkı ve destekleri düzenlenen engelliler korosu 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda sahne aldı. Engelli bireylerin sosyal aktivite anlamında enstrüman çalmaları ve koro halinde türkü söyleyerek toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlayan proje kapsamında engelliler saz sanatçıları eşliğinde parçalarını seslendirdi. İlk defa mikrofon heyecanı yaşayan engelliler Aşık Veysel, Tokatlı Kıvırcık Ali ile Çorum, Diyarbakır, Malatya, Yozgat, İstanbul, Erzincan, Sivas, Bitlis, Antalya, Manise ve Trabzon yörelerinden parçalar seslendirdi. Büyük alkış toplayan engelliler sahne performansları ile tam not aldı. Konserde ayrıca Vali Taşkesen’in büyük oğlu Ahmet Alp Taşkesen de saz çalarak programa renk kattı. Konserin sonunda engellileri tebrik ederek radyo hediye eden Vali Mustafa Taşkesen, engellilere sahip çıkıldığında ne kadar başarılı olduklarını bir kez daha görmüş olduklarını söyledi. Tek engelin zihinlerin çengelli olması olduğunu ifade eden Vali Taşkesen, “Sabit fikirli, ön yargılı bir yerle zihnini takılı olması bence engel. Bir insanın zihninde çengel yoksa hayatı paylaşmak konusunda hiçbir sorunu yoktur” dedi.

İlk defa sahne heyecanı yaşadığını engelli korosu solistlerinden Ahmet Öksüzoğlu, sahneye çıktığında alkış seslerini duyduğunda heyecanını bir nebze olsun yendiğini ifade ederek, “Böyle etkinlikler devamlı olsun. İnsanlar evlere mahkum olmasın, toplum içinde olsun. Yani sağlam insanla özürlü insan bir olsun” diye konuştu.

Konsere başta Tokat Valisi Mustafa Taşkesen olmak üzere protokol üyeleri konsere eşleri ve çocukları ile katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER