Elma Ağacı Mevsimi Şaşırdı

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde, bir meyve bahçesindeki elma ağacı çiçek açtı.İlçeye bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nde Metin Kuzdan'a ait bahçedeki, yaz elması diye tabir edilen elma bahçesindeki ağaçların bazılarının çiçek...

Elma Ağacı Mevsimi Şaşırdı
Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde, bir meyve bahçesindeki elma ağacı çiçek açtı.

İlçeye bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nde Metin Kuzdan'a ait bahçedeki, yaz elması diye tabir edilen elma bahçesindeki ağaçların bazılarının çiçek açması görenleri şaşırttı.

Metin Kuzdan bahçesindeki meyve ağaçlarını incelediği sırada daldaki açan çiçeği görünce şaşırdı. Üzerinde meyve var iken ağacın çiçek açtığını belirten Kuzdan, 18 yıldır bahçe ile uğraştığını, ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını söyledi.

Ağaçta aynı anda hem meyve hem de çiçek olmasının sıradışı bir durum olduğunu ifade eden Kuzdan, "3 dönümlük bahçede yaklaşık 10 elma fidanımız bulunmaktadır. Bu elmalardan bazıları bugün çiçek açtı. Bu olayı 30 Mart tarihinde Afşin'de yaşanan don olayına bağlıyoruz. Küresel ısınmadan da kaynaklı olabilir. Meyve ağacı sıkıntıya düştüğünde zamansız çiçek açar diye duymuştum. Ağaçta hem meyve hem çiçekleri gören vatandaşlar çok şaşırıyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER