Edirne'de 186 çocuk cinsel istismara maruz bırakıldı

EDİRNE - Edirne İl Genel Meclisi Kadın Haklarını ve Kız Çocuklarını Koruma Komisyonu tarafından yapılan araştırmaya göre; 2017 yılında Edirne’de 186 çocuğun cinsel istismara maruz bırakılması sonucu hamile kaldığı tespit edildi.

Edirne'de 186 çocuk cinsel istismara maruz bırakıldı

HABER MERKEZİEdirne İl Genel Meclisi Kadın Haklarını ve Kız Çocuklarını Koruma Komisyonu tarafından yapılan araştırmaya göre; 2017 yılında Edirne’de 186 çocuğun cinsel istismara maruz bırakılması sonucu hamile kaldığı tespit edildi. Habertürk'ün haberine göre İl Genel Meclisi Kadın Haklarını ve Kız Çocuklarını Koruma Komisyonu, ildeki durumu araştırdı. Komisyon Başkanı Mehmet Uzun, durumun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bildirildiğini belirterek, raporların çocuk mahkemesine intikal ettirildiğini kaydetti. Uzun, 31 çocuk için mahkemece sağlık tedbir kararı, 2 çocuk için ise danışmanlık tedbir kararı verildiğini söyledi.

Daha önce İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşları 18’in altında olan 115 çocuğun cinsel istismara maruz bırakılması sonucu hamile kaldığı ortaya çıkmıştı.MA/Edirne

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER