'duman' Belediye Morguna Kaldırıldı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi sahilinde başından vurulmuş halde ölü bulunan 'Duman' adlı Akdeniz foku, otopsi yapılmak üzere Alanya Belediye Mezarlığı Morgu'na kaldırıldı.Demirtaş Belediyesi'ne ait bir araçla bulunduğu sahilden alınan...

'duman' Belediye Morguna Kaldırıldı
Antalya'nın Gazipaşa ilçesi sahilinde başından vurulmuş halde ölü bulunan 'Duman' adlı Akdeniz foku, otopsi yapılmak üzere Alanya Belediye Mezarlığı Morgu'na kaldırıldı.

Demirtaş Belediyesi'ne ait bir araçla bulunduğu sahilden alınan 'Duman', ilk olarak Alanya Su Ürünleri İstihsal ve Satış Kooperatifi'nin soğuk hava deposuna getirildi. Alanya Su Ürünleri İstihsal ve Satış Kooperatifi Başkanı Mustafa Çakır, fok leşinin hijyeni bozacağı gerekçesiyle görevlileri Alanya Belediyesi Morgu'na yönlendirdi. Bu sırada bazı balıkçılar ölü Akdeniz foku ile fotoğraf çektirdi. Daha sonra aynı araçla Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekibi gözetiminde Alanya Belediyesi Morgu'na getirilen 2 metre boyundaki ve yaklaşık 200 kilo ağırlığındaki Akdeniz foku morga güçlükle taşındı.

Türk Deniz Araştırma Vakfı'ndan gelecek iki görevli tarafından yarın yapılacak otopsi sonucunda Akdeniz fokunun ölüm nedeninin belirleneceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER