Duanın Ardından Yağmur Yağdı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde çiftçiler yağmur duasının ardından yağan yağmura sevindi.İlçeye bağlı Bayavşar beldesinde Yeni Cami bahçesinde kılınan cuma namazını müteakip yağmur duası yapıldı. Bayavşar Belde Belediyesi ile Cami...

Duanın Ardından Yağmur Yağdı
Konya’nın Beyşehir ilçesinde çiftçiler yağmur duasının ardından yağan yağmura sevindi.

İlçeye bağlı Bayavşar beldesinde Yeni Cami bahçesinde kılınan cuma namazını müteakip yağmur duası yapıldı. Bayavşar Belde Belediyesi ile Cami Derneği tarafından düzenlenen ortak organizasyonla yapılan yağmur duası programına ilçe protokolü, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı. Kadınların da saf tuttuğu cami bahçesinde yağmur duasını İlçe Müftü Vekili Salih Doğan yaptırdı. Yağmurun gelmesi dileğini ileterek dua eden Doğan’la birlikte çiftçiler ve protokol de ellerini açarak ektikleri ürün için bereket temennisinde bulundu. Yağmur duasının sona ermesinin ardından yemek için sıraya giren ve sofralara oturmaya başlayan çiftçiler, kısa bir süre sonra gelen yağmurla sevindi. Aniden inen sağanak yağmurdan alanda sığınacak kapalı mekanlar arayanların yanı sıra, yağmurun altında ıslanarak yemeklerini yemeye devam eden çiftçiler ilginç görüntüler oluşturdu.

Bayavşar Belediye Başkanı Polat Yetkin, Mayıs ayında yağmur bekleyen çiftçinin duanın ardından gelen yağmurla yüzünün güldüğünü belirterek, “Çok güzel oldu. Hocamızın nefesi kuvvetliymiş, maşallahı var. Yağmur da hızlı bir şekilde indi. Bayavşar ve memleketimiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER