Domif'13 Açıldı

Doğu Marmara'da 5 ili kapsayan Doğu Marmara İstihdam Fuarı (Domif), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılımıyla açıldı. Üç gün sürecek fuarda işverenlerle iş arayanlar buluşacak.Kocaeli Valiliği, İşkur, Büyükşehir...

Domif'13 Açıldı
Doğu Marmara'da 5 ili kapsayan Doğu Marmara İstihdam Fuarı (Domif), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılımıyla açıldı. Üç gün sürecek fuarda işverenlerle iş arayanlar buluşacak.

Kocaeli Valiliği, İşkur, Büyükşehir Belediyesi, KOÜ, Marka, KSO, KOTO ortaklığında gerçekleştirilen fuara Kocaeli başta olmak üzere; Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova illeri de destek verdi. Açılışına ise Bakan Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, İşkur Genel Müdür Yardımcısı Adnan Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve iş bulmak ümidiyle fuara gelen vatandaşlar katıldı.

Fuarda açılış konuşmasını yapan İşkur İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, 3.'sü yapılan DOMİF'13 hakkında bilgiler verdi. Geçen yıl 207 firmanın 238 stantla hizmet verdiği fuarı 65 bin kişi ziyaret ederken, bu yıl 255 standı 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bakan Ergün ise yaptığı konuşmada, "İnsanların iş sahibi olma mücadeleleri en önemli mücadeledir. Ülkemize ne kadar çok girişimci çekersek, o kadar çok iş imkanı doğacak. İşsizlik bütün dünyayı kasıp kavuran önemli bir konu. Yüzde 10 civarında birikmiş stok işsizliğimiz var. Onu eritebilmek için yeni modeller belirledik. Gençleri bilişim sektörüne ilgi göstermeye davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından DOMİF'13, kesilen kurdelenin ardından ziyaretçilere açıldı. Bakan Ergün ve beraberindekiler fuar alanını gezerek, stantlar hakkında görevlilerden bilgi aldı. 23-24-25 Mayıs tarihlerinde açık kalacak fuarda, firmalarla ilgili bilgi alınıp özgeçmiş verilebilecek. Fuarın girişine oluşturulan panolarda yazan boş pozisyonlara da, uygun personeller yerleştirilmeye çalışılacak. Bu yıl fuarı, 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER