Çankaya Belediyesi’nde işçilere polis müdahalesi

Çankaya Belediyesi’ne girerek işten atılan 12 işçinin iadesini talep eden Nakliyat-İş üyelerine polis sert müdahale etti. Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve 2 işçi gözaltına alındı.

Çankaya Belediyesi’nde işçilere polis müdahalesi

HABER MERKEZİ Çankaya Belediyesi’nin Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Nakliyat-İş’te örgütlü belediye çalışanı 12 kişinin işten atılmasına karar vermesi ardından, sendikaya üye işçiler Ziya Gökalp Caddesi üzerinde bulunan belediye binasına girip açıklama yapmak istedi. Yaklaşık 250 işçi, Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen’e “İşçi düşmanı Alper” şeklinde slogan atarak tepki gösterdi. 

Belediye içinde konuşan Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, “Sorun çözülünceye, atılan işçiler işine geri dönene ve TİS görüşmelerine yeniden başlayana kadar Çankaya Belediyesi’ndeyiz” dedi.

Belediye binasında işçiler tepkilerini dile getirirken polis, “işgalin bitirilmemesi halinde müdahale edeceğiz” uyarısı yaptı. Polisin uyarısı üzerine işçiler, “Ölmek var dönmek yok”, “Davamız ekmek davası” şeklinde sloganlar attı. 

Belediye binasına giren çok sayıda çevik kuvvet polisi işçilere biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etti. Küçükosmanoğlu ve sendika üyesi 2 işçi gözaltına alındı. Polisin müdahalesi Ziya Gökalp Caddesi üzerinde de sürdü. Polisin sert müdahalesi sırasında yaralanan işçiler oldu.

mezopotamya ajansı

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER