Büro Memur-sen’den Simitli Eylem

Büro Memur-Sen üyeleri, Adalet Sarayı önünde simitli eylem yaptı.Büro Memur-Sen üyesi 50 kişilik grup, hakim ve savcılara zam verilmesine karşın diğer adalet çalışanlarına zam verilmemesini Ankara Adliyesi önünde protesto etti. Ellerinde...

Büro Memur-sen’den Simitli Eylem
Büro Memur-Sen üyeleri, Adalet Sarayı önünde simitli eylem yaptı.

Büro Memur-Sen üyesi 50 kişilik grup, hakim ve savcılara zam verilmesine karşın diğer adalet çalışanlarına zam verilmemesini Ankara Adliyesi önünde protesto etti. Ellerinde döviz ve Türk bayrakları bulunan sendika üyeleri adına basın açıklaması yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, hakim ve savcılara bin 155 TL zam öngören kanun teklifinin TBMM’ye sunulduğunu hatırlatarak, diğer adalet çalışanlarının özlük ve mali haklarının ve çalışma koşullarının düzeltilmesine yönelik bir hüküm yer almamasını eleştirdi. Ünalan, adalet çalışanlarının maaş iyileştirmesine dahil edilmemesinin negatif ayrımcılık olduğunu söyleyerek, “Adalet Bakanlığı, bu adaletsizliğe ve adalet çalışanlarını mağduriyetine bir an önce son vermesi gerekirken, adaletsizliği daha da derinleştirecek bir süreç başlatmıştır. Adalet Bakanlığı yetkililerini bu adaletsizliğe bir an önce son vermeye davet ediyoruz. Hakim ve savcılar için öngörülen maaş artışından Adalet Bakanlığı’nda görev yapan diğer kamu görevlilerinin de yararlanmasını istiyoruz. Hakim ve savcıların maaşlarında yapılacak maaş iyileştirmesi kapsamına diğer adalet çalışanları da dahil edilerek çalışma huzur ve barışının bozulma riski ortadan kaldırılmalıdır” dedi.

Basın açıklamasından sonra eylemciler, simit yiyerek maaşlarında düzeltme yapılmamasını protesto etti. Ardından Adliye Sarayı’ndan Güvenpark’a kadar yürüyen grup, slogan atarak düdük çaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER