Boşanma davasına baktığı kadına aşık oldu

Kayseri’de boşanma davası açan kadının kocası için uzaklaştırma kararı veren hakim kadına aşık oldu. Hakim ile eşini bir arada gören koca hakimi bıçakladı.

Boşanma davasına baktığı kadına aşık oldu

HABER MERKEZİ-  Yabancı uyruklu A.Ç., kocası E.Ç.’den boşanmak için Kayseri Aile Mahkemesi’nde dava açtı. Dava için 31 Ekim 2017’ye duruşma günü verildi. Tekrar avukatı ile mahkemeye başvuran A.Ç., çocuklarının velâyetinin kendisine verilmesini ve tedbir nafakası bağlanmasını talep etti. A.Ç., kocasının da evden uzaklaştırılmasını istedi.

Habertürk’te yer alan habere göre, mahkemede, geçici olarak görevlendirilen Aile Hakimi V.Ö., A.Ç.’nin talebini kabul ederek, kocası E.Ç.’nin beyanını almadan tedbir nafakası ödemesine hükmetti. Hakim V.Ö., koca E.Ç.’nin 6 ay evden uzaklaştırılmasına da karar verdi.

YAKINLAŞMA MESAJLA BAŞLADI

A.Ç.’nin cep telefonu numarasını alan Hakim V.Ö. ile A.Ç. arasında SMS ve Whatsapp yoluyla mesajlaşma başladı.  A.Ç., 21 Eylül’de V.Ö.’ye  okuduğu bir kitabı kendisine verebileceğini belirten bir mesaj gönderdi. Aynı gün saat 20.30 sularında ikili, A.Ç.’nin evinin yanındaki parkta buluştu. Bu sırada çocuklarını görmek için gelen koca, hakime saldırmaya başladı. Yaşanan kavgada E.Ç., hakimi bıçakla yaraladı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, olayı Hakimler ve Savcılar Kurulu’na taşıdı. V.Ö., önce Diyarbakır’a gönderildi.  Hazırlanan müfettiş raporlarının ardından da “kusurlu ve uygunsuz hareket ve ilişkileriyle mesleki şeref ve nüfuzunu veya şahsi onur ve saygınlığını yitiren davranışlarda bulunduğu”  gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER