Beylikdüzü Parklarına Satranç Takımları Kuruldu

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe mahallelerinde yer alan parklara dev satranç takımları kazandırdı. Açık havada kurulan satranç takımları büyük küçük herkesin ilgisini çekiyor.Beylikdüzü, mahalle parklarına...

Beylikdüzü Parklarına Satranç Takımları Kuruldu
Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe mahallelerinde yer alan parklara dev satranç takımları kazandırdı. Açık havada kurulan satranç takımları büyük küçük herkesin ilgisini çekiyor.

Beylikdüzü, mahalle parklarına belediye tarafından yapılan satranç takımları ile şenlendi. 4 yılda 75 adet parkın revize ve yapım çalışmalarını gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe mahallelerinde dev satranç takımları kazandırdı. Belediye, çeşitli projelerle, hem çocuklara hem ailelere çeşitli aktiviteler yoluyla sosyalleşebilecekleri ortamlar oluşturmayı amaçlıyor.

MİNİKLERİN SATRANCA İLGİSİ BÜYÜK

Çocukların sadece oyun gruplarında oynayarak, vakit harcamalarını değil bunun yanında zinde bir vücuda ve sağlam bir zekâya sahip olabilmeleri adına oynamaları için ilçe parklarına yerleştirilen satranç takımları hemen hemen her mahallede yerini alıyor. Özellikle yeni montaj çalışmaları yapılan satranç takımlarına miniklerin merakı büyük oluyor. Ayrıca ekipler, parklardaki çocuk oyun gruplarının ve fitness aletlerinin tamir ve bakımlarını gerçekleştirerek, hizmeti sürekli kılmaya çalışıyor.

“SATRANÇ MERAKLILARINI AÇIK HAVAYA BEKLİYORUZ”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, “Bence satranç takımlarımızın mahallerimize kurulmuş olması çok zekice bir hamle. Satranç her daim düşünme ve strateji kurma yeteneğini geliştiren bir oyundur. Özellikle çocuklarımız için güzel bir çalışma oldu. Tüm satranç meraklılarını takımların başına bekliyoruz, hem de açık havada” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER