Bem-bir-sen Genel Başkanı Turbay “Hedef 1 Milyon Üye” İçin Hatay’da

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, 2016 yılı için kendilerinin 1 milyon üye hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, “2002’den bu yana ülkeyi yöneten siyasi akıl bizim de inandığımız, yaşadığımız, yaşatmak ve yaymak için...

Bem-bir-sen Genel Başkanı Turbay “Hedef 1 Milyon Üye” İçin Hatay’da
Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, 2016 yılı için kendilerinin 1 milyon üye hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, “2002’den bu yana ülkeyi yöneten siyasi akıl bizim de inandığımız, yaşadığımız, yaşatmak ve yaymak için çabaladığımız, çalıştığımız değerlerden meşet etmiş doğrular üzerinden faaliyetlerini yürütmüştür” dedi.
Hatay’ın Antakya ilçesinde gerçekleşen "Hedef 1 Milyon Üye" toplantısına Tarım Orman Çalışanları (TOÇ) Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildağ, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç ve Memur-Sen’e üye sendikaların Hatay il başkanları, il yönetimleri ve üyeler katıldı. Toplantıda konuşan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Hatay’da güzel bir etkinlikte sendika üyeleriyle bir araya geldiklerini söyledi. Turbay, “2016 yılı için biz 1 milyon üye hedefiyle yola çıkıyoruz. Memur-Sen 11 hizmet kolunda Türkiye kolunda yetkilidir. 3. toplu sözleşmemizi yaptık. Bu yaptığımız sözleşmeyle memurlarımızın önemli kazanımları oldu. Sadece bizim sendikamıza üye olanlar değil, diğer sendikaya üye olanlar da bu sözleşmeden faydalanacak. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Türkiye’nin verilecek bir tek çakıl taşı dahi olmadığını belirten Turbay, şunları söyledi:
“Sakın ola bizi bize düşürmeye kalkmasınlar. Bu kardeşlik, bu birlik ve beraberlik bizim ülkemizin ve Memur-Sen ülkenin çimentosudur. Bizler hiç kimsenin etnik kökenine bakmayız, hiç kimsenin hangi ırktan, hangi mezhepten, hangi dinden olduğuna bakmayız. Memur-Sen olarak hep başardık, yine başaracağız. Hiç kırmadık, yine kırmayacağız. Herkes için kazandık, herkesin de gönlünü kazanacağız. Yeniden büyük Türkiye, adil bir dünya ideali olan ve hedefi olan büyük Memur-Sen ailesi olarak her dönem ve her zeminde ayrıştırıcı anlayışlara karşı birleştirici ve bütünleştirici olduk. Bu yolda sorumluluk almaktan asla kaçınmadık.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER