Başkan Çağırıcı “kentsel Dönüşüm”ü Anlatacak

İstanbul’da yapılacak olan “Geleceğin Şehri Bilinçli Kentsel Dönüşüm Zirvesi”nde Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kentsel dönüşümü anlatacak.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla kentsel dönüşümün...

Başkan Çağırıcı “kentsel Dönüşüm”ü Anlatacak
İstanbul’da yapılacak olan “Geleceğin Şehri Bilinçli Kentsel Dönüşüm Zirvesi”nde Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kentsel dönüşümü anlatacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla kentsel dönüşümün ele alınacağı “Geleceğin Şehri Bilinçli Kentsel Dönüşüm Zirvesi”, 18 Eylül’de Yeşilköy’de bulunan WOW İstanbul Hotel’de düzenlenecek. Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın açılış konuşmasını yapacağı zirvede Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da kentsel dönüşümü anlatacak. Başkan Çağırıcı, kentsel dönüşüm projesi ile gündeme gelen riskli alan, riskli yapı, rezerv alan, yerinde dönüşüm, bina güçlendirme gibi kavramlar, uygulamalar ve izlenen yollarla ilgili bilgi verecek. Çağırıcı, Bağcılar’da yüzde yüz halkın desteğiyle başarıyla devam eden kentsel dönüşüm sürecini anlatacak.

KENTLERİN GELECEĞE HAZIRLANMASI AMAÇLANIYOR

Türkiye’nin tüm kentlerinin sorunları ile bu sorunların çözümü konusunun da ele alınacağı zirvede, zorlu olan değişim ve dönüşüm süreci ile ilgili sunumlar yapılacak. Basının ve kamuoyunun bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturulması konularının da anlatılacağı zirvede geleceğin şehrini oluşturmak ve geleceğin şehrini planlamak başlıklı sunumlar da konuşulacak. Zirvede sunum yapacak olan konuşmacılar şehirlerin geleceğe hazırlanması için neler yapılması gerektiği konusundaki görüş ve düşüncelerini davetlilerle paylaşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER