Başkan Akaydın’dan Twıtter Açıklaması

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Twitter’a erişimin engellenmesi ile ilgili olarak, “Demokratik kitle örgütlerini, meslek kuruluşlarını bu uygulamaya karşı seslerini yükseltmeye davet ediyorum” dedi.Antalya Büyükşehir...

Başkan Akaydın’dan Twıtter Açıklaması
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Twitter’a erişimin engellenmesi ile ilgili olarak, “Demokratik kitle örgütlerini, meslek kuruluşlarını bu uygulamaya karşı seslerini yükseltmeye davet ediyorum” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya Kültür Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Akaydın, seçimi kaybetmenin korkusu ve telaşı içinde olduğunu ileri sürdüğü Menderes Türel'in de kara propaganda yaptığını savundu. Akaydın, konuşmasına gazete kupürlerini örnek göstererek şöyle devam etti:

“Benim hakkımda din istismarı üzerinden kara propaganda yapılıyor. ‘İçmeyi bilmiyorsa ben ne yapayım demişim’, ‘Akaydın ölüleri yakmayı planlıyor’, 'Akaydın destekli İncil dağıtımı' gibi broşürler dağıtılıyor. Bundan etkilenebilecek az da olsa dindar muhafazakar kesim var. Din üstünden siyaset yapmak Allah ile aldatmaktır. En büyük günahlardan biridir. Ben tıp doktoruyum, hastalarıma şifa dağıttım. Gıybet ve kul hakkı yemek en büyük günahtır."

"ANTALYA ULAŞIMI ENGELLENMEK İSTENİYOR"

Antalya’nın trafiğini kilitleme çabası olduğuna işaret eden Başkan Akaydın, “Bir dernek başkanı ve bunun kışkırttığı minibüs esnafı geçen hafta önemli aktarma noktası ve depolama noktası olan Gürsu’da yolu 12 araçla kapatmışlar. Üniversite siyasete bulaştırılmıştır, toplu araçlar sokturulmuyor. Güvenlik gerekçesiyle deniliyor. Rektöre sesleniyorum 10 gün önce vardı da şimdi mi bozuldu. Orada da UKOME kararıyla bizim oraya toplu ulaşım araçlarını yasakladığımız söylendi. Alt geçitlerde trafiği arıza ile tıkamak ve eski araçla yakma ile tıkamak. Neden yandığı belli değil. Bunların hepsi hakkında da suç duyurusunda bulunuldu. Antalya’yı gerçekten seven bir insanın bu tür engellemelere teşebbüs etmesi de büyük bir ayıptır” diye konuştu.

Belediyenin bilgi işlem sisteminden çalınan verilerle insanlara SMS atıldığını ileri süren Başkan Akaydın, şunları söyledi:

“Nasıl alındığını bilmiyorum. İstihdam ofisindeki kişilere, ‘10 binlerce kişiyi işe alacağız sizleri de alacağız’ deniliyor. Bunların içinde işe alınan insanlarda var. Sosyal hizmet internetine giriliyor. ‘Biz seçimi kazanırsak kesmeyeceğiz, daha fazlasını vereceğiz’ deniliyor. Bunların hepsi ayıplı siyaset. Kimseyi bir yere götürmez, ülkeye de zarar verir.”

“ANTALYA’YI TOPLU ULAŞIMSIZ BIRAKMAM”

Akaydın, "Minibüs ve otobüslerin engellerine önlem alıyor musunuz?" sorusuna ise, “Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Hangi hatlarda yapıldığını biliyorum. 11 hat var. Gerekirse buraya yedek araç sokacağım. Özel sektörden ücretsiz araç desteği vermeye hazır arkadaşlar var. Şimdilik izliyorum. Beni kışkırtırlarsa halkı toplu ulaşımsız bırakmam. İtfaiyem tetikte yangınlara karşı, çekicilerim tetikte. Bunların önlemleri alındı. Ama bunlar ayıp. Şimdilik izliyorum, devam ederlerse tamamen yok ederim. Tehdit ve şantaj değil, bu arkadaşların grev yapmaları da yasaktır, toplu ulaşım araçlarından halkı mahrum bırakmak büyük bir suçtur. Şimdilik izliyorum ama müsaade etmem. Son iki gün uslanmış gibiler, 11 hatta engelleme çalışmaları vardır. Toplu ulaşım araçlarında siyasi reklam yapılamaz. Şimdilik sabrediyorum” yanıtını verdi.

“KIRMIZI OTOBÜS VE AKTARMALI ULAŞIM KALDIRILAMAZ”

Akaydın, "Kırmızı otobüsün ve aktarmalı ulaşımın kaldırılmak istenmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise şöyle cevap verdi:

“Şuanda halk benden kırmızı otobüs istiyor. Kırmızı otobüsü hiçbir babayiğit kaldıramaz. Havaalanına çalışan otobüslere kimse dokunamaz. Dönüşüme müsaade ederek özel ulaşım esnafına 95 otobüs aldırdık. Tramvayı zarara soktuğumu iddia ediyorlar, tramvayın fizibilite raporunda günlük taşıma kapasitesi 171 bin. Hayali bir rakamdır. En çok 40 bine çıkardık. Kış aylarında günde Antalya’da 250 bin yolcu taşınıyor. Eğer Türel, böyle iddia ediyorsa 250 binin, 170 binini tramvaya çekeceksen oy almayı bellediği ulaşım esnafını ne yapacak. Geriye 80 bin yolcu kalıyor. Hiç bir babayiğit aktarmaları kaldıramaz. Aktarmalar konulmakla büyük bir iyilik yapılmıştır. Antalya halkı buna alışmıştır. Hiç kimse bunu beceremez. Hiç nüfusu 1 milyon olup da aktarmasız olan var mı, hep aktarmalıdır. Yaptığımız doğrudur ve bilimseldir."

“MİLLİYETÇİLİĞİMİ KİMSEYE BIRAKMAM”

Akaydın, "Nevruz kutlamalarındaki ritüellerle, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bozkurt işareti arasında bir bağlantı var mı?" sorusuna şöyle karşılık verdi: “Yok. Ben seçim otobüsünde giderken genellikle çocuk yaşta ben de espri olsun diye aynı hareketi yaparlar. Ben de aynı hareketi yaparım. CHP’liler işaret yaparsa bende aynısını yaparım. Ben milliyetçiliğimi kimseye bırakmam bu ülkede. Ulusalcılığımı ne de milliyetçiliğimi kimseye bırakmam, bu rutielse memnunum. Bana bundan 5 sene önce 'Ergenekoncusun’ diyorlardı. Ben de 'Ergenekoncuyum' diyorum. Benim Ergenekonum heykelini açtığım Ergenekon. Onların kirli kafalarındaki değil. Her konuda bu konuda hesap vermeye hazırım. Kimseye bırakmam Ergenekonu.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Twitter’a erişimin engellenmesi ile ilgili olarak da, “Demokratik kitle örgütlerini, meslek kuruluşlarını bu uygulamaya karşı seslerini yükseltmeye davet ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER