Bakan Çelik: "bu Dışarıdan Gelen Bir Saldırıdır"

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Niğde'deki saldırıyla ilgili olarak, "Bu dışarıdan gelen bir saldırıdır. Türkiye'nin en büyük milli güç kaynağı olan demokrasimize, toplumsal barışımıza ve istikrarımıza dönük bir tehdit...

Bakan Çelik:
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Niğde'deki saldırıyla ilgili olarak, "Bu dışarıdan gelen bir saldırıdır. Türkiye'nin en büyük milli güç kaynağı olan demokrasimize, toplumsal barışımıza ve istikrarımıza dönük bir tehdit oluşturma gayretidir" dedi.

Bakan Çelik, Niğde'nin Ulukışla ilçesi yakınlarında uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Adem Çoban ve jandarma astsubay Adil Kozanoğlu için Adana Valiliği bahçesinde düzenlenen törende şunları söyledi:

"Kutsal kitabımızda şehitler için bize emredilen tavsiye 'Şehitlere asla ölü demeyin. Onlar diridirler ve Rableri katında rızıklanacaklardır.' O sebeple biz, inancımız gereği şehitlerimizi asla ölü kabul etmeyiz. Bu iki kardeşimiz de şehitlik mertebesine erişerek ebediyyen Rableri katında rızıklanacakları bir diriliş sıfatına kavuşmuşlardır. Kuşkusuz bugün milletimiz mahzundur. Sadece buradakiler değil, İstanbul, Artvin, Rize, Hakkari... Memleketimizin her bir ferdi, bu aziz şehitlerimize minnettardır. Çok iyi biliyoruz ki, eğer bugün hepimiz bu güneşin altında toplanabiliyorsak, bugün saygıdeğer bir devlet, büyük bir millet olarak başımız dik bir şekilde dünyanın önünde durabiliyorsak, bunun yegane milli güç kaynağı aziz şehitlerimizin yüksek fedakarlıklarıdır. Tabii burada en büyük fedakarlık aziz şehitlerimizin kıymetli ailelerine düşmektedir."

Bakan Çelik, konuşmasının sonunda şunları kaydetti:

"Kuşkusuz olayın oluş biçimi, saldırıyı gerçekleştiren saldırganların uyrukları, kökenleri, olayın yapılış biçimi, bütün detaylarıyla ortaya çıkacak. Ama şu ana kadar ortaya çıkan bilgiler şunu göstermektedir ki, bu dışarıdan gelen bir saldırıdır. Türkiye'nin en büyük milli güç kaynağı olan demokrasimize, toplumsal barışımıza ve istikrarımıza dönük bir tehdit oluşturma gayretidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER