Avcılar Eylem Yaptı

Ordu'da av köpekleri ve av kıyafetleriyle toplanan onlarca avcı paralı avlanmaya hayır sloganları attı.Karadeniz Av Yaban Hayatı Federasyonu Ordu Büyükşehir Avcılar Derneği'nin öncülüğünde gerçekleşen protesto eylemine, Karedeniz Bölgesi'nde...

Avcılar Eylem Yaptı
Ordu'da av köpekleri ve av kıyafetleriyle toplanan onlarca avcı paralı avlanmaya hayır sloganları attı.

Karadeniz Av Yaban Hayatı Federasyonu Ordu Büyükşehir Avcılar Derneği'nin öncülüğünde gerçekleşen protesto eylemine, Karedeniz Bölgesi'nde bulanan diğer avcı federasyonları da yoğun katılım gösterdi.

“Paralı avlanmaya hayır” diyen avcılar “Av Biz Kaderimiz Değildir” sloganları eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi.

Ellerinde ki pankartlar ve av köpekleriyle birlikte slogan atmaya başlayan avcılar Tahıl Pazarı'na kadar yürüdü. Tahıl Pazarı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Karadeniz Av Yaban Hayatı Federasyonu Ordu Büyükşehir Avcılar Derneği Başkanı Serhat Çelebioğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uygulamalara eleştiride bulundu.

DKMP'nin avcılığı yönetecek bilgi birimine sahip olmadığını vurgulayan Çelebioğlu, "Yeterli araç ve gerece sahip olmayan DKMP çözümü yasaklamada bulmuştur. DKMP yaptığı uygulamalarla 130 bine yakın avcıyı hiçe saymıştır. Dayatmacı zihniyetle uyguladığı AVBİS ve genel avlak uygulamasının altında yatan en büyük etken ise avcıyı para olarak görmelerinden kaynaklanmaktadır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER