Atso Başkanından Haber Alınamıyor

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Öztürk’ten nisan ayının son haftasından bu yana haber alınamadığı bildirildi.ATSO Başkanı Ali Öztürk'ün kayıplara karışması şehirde pek çok dedikodunun yayılmasına neden oldu....

Atso Başkanından Haber Alınamıyor
Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Öztürk’ten nisan ayının son haftasından bu yana haber alınamadığı bildirildi.

ATSO Başkanı Ali Öztürk'ün kayıplara karışması şehirde pek çok dedikodunun yayılmasına neden oldu. Yaşanan gelişmelerin ardından ATSO Meclis Üyeleri ve Yönetim Kurulu, basın toplantısı düzendi.

ATSO yöneticileri adına Başkan Vekili Ramazan Yılmaz açıklama yaptı. ATSO Başkanı Öztürk’ün kendi ticari sıkıntıları nedeniyle şehri terk ettiğinin konuşulduğunu belirten Ramazan Yılmaz, yetkili kurumların hemen incelemelere başladığını ve Ali Öztürk’ün şehirden gidişinin ATSO’ya herhangi bir sıkıntı ve zarar vermediğini iletti. ATSO’nun 4 bine yakın üyesine, ‘Müsterih olun’ diye seslenen Yılmaz, “Odamız yönetim kurulu ve meclisi görevinin başındadır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da odamızın bir kuruşuna zarar getirmeden, en iyi şekilde odamızı yönetmenin gayretinde olacağız” dedi.

Ali Öztürk’e ulaşılamaması nedeniyle olağanüstü toplandıklarını ve bu toplantıda kendisinin vekaleten başkanlığı yürütmesinin kararlaştırıldığını ifade eden Ramazan Yılmaz, öncelikli hedeflerinin odayı 15 Haziran’daki seçimlere en sağlıklı biçimde götürmek olduğunu belirtti.

Şehirde bilgi kirliliği yaşandığını ve kulaklarına hemen her gün onlarca esnaf hakkında dedikodu geldiğini ifade eden Ramazan Yılmaz, “Dedikoduyu bırakıp birbirimize destek olalım. Dedikodunun yayılmasına engel olalım. Başka Aksaray yok. Bu esnaf bizim esnafımız. Ticarette elbette sıkıntılı dönemler olabilir. Bu dönemleri dedikodu ile değil, birbirimize destek olarak aşabiliriz. Aksi halde Aksaray’ın 5 senesi ticari manada yok olup gidecek” dedi.

Açıklamasının bir bölümünde bankalara da seslenen Yılmaz, esnafın zor bir dönemden geçtiğini anımsatarak, “Sizler esnafımızın yanında olmanız gerekirken tam tersi esen olumsuz rüzgarlara kapılıyorsunuz. Yeni kredilerin kapatılması, eski kredilerin geri çağrılması, teminatların yenilenmesi gibi uygulamalar yapılıyor. Bin bir zorlukla bankalardan aldığı kredi ile iş yapmaya çalışan doğru dürüst esnafı zor duruma sokuyorsunuz. Biz, zor günde yanımızda olan banka istiyoruz. Bankalar iyi niyetli esnafla kötü niyetli esnafı ayırt ederek iyi niyetli esnafa destek olmalı” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yılmaz, Öztürk'ün nerede olduğu, piyasadan parayla gidip gitmediği, gittiyse ne kadar para ile gittiği, geri dönüp dönmeyeceği gibi soruları yanıtsız bırakarak, "Hiç kimse kendisine ulaşamıyor. Maalesef bu tip sorular cevapsız kalıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Ramazan Yılmaz, 15 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerde başkanlığa aday olmayacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER