Ateist babasını vasiyetine göre defnetti

Dini tören yapılmadı, mezara kişisel eşyalar konuldu.

Ateist babasını vasiyetine göre defnetti

HABER MERKEZİ- Balıkesir'in Ayvalık İlçesi Altınova Mahallesi’nde, kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 76 yaşındaki Atila Yüksel, ateist olduğu için vasiyeti gereği dini tören düzenlenmeden defnedildi.

Öğlu Özgün Yüksel ile birlikte kalan Atila Yüksel (76), Salı akşamı hastanede hayatını kaybetti. 

Altınova Belediyesinde babası Atila Yükselin defin işlemini yaptıran Özgün Yüksel, dini tören yapmayacaklarını, cenazeyi hastaneden geldiği şekilde tabut ile defnedeceklerini, imam ve cemaat de istemediğini söyledi. Özgün Yüksel, babasının cenazesi toprağa değmesin diye kazılan mezarın içine betondan bir yer yaptırdı.

Dün hastaneden alınan Atila Yükselin cenazesi mezarlığa getirdi. Atila Yükselin cenaze törenine eşi Nafiye Yüksel, oğulları Özgün Yüksel ve zabıta görevlileri, defin işlemini yapan görevliler ve aile tarafından çağrılan jandarmalar katıldı.

MEZARA KİŞİSEL EŞYALARI KONULDU 

Defin işlemi esnasında, Özgün Yüksel babasının tabutunun içine önceden hazırladığı birlikte çekilen fotoğraflarını, tıraş takımını, çakısını ve tarağını bıraktı. Baba Atila Yükselin cenazesi, isteği üzerine tabutuyla beton mezara konarak, üzerine beton kapaklar kapatıldıktan sonra toprak atılarak defin işlemi gerçekleşti. artı gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER