Arefe Günü Vatandaş Mezarlıklara Akın Etti

Adana'da arefe günü kimi babasının, kimi annesinin, kimi ağabeyinin, kimi ise şehit oğlunun mezarı başında dua etmek için mezarlıklara akın etti.Ramazan Bayramı'na 1 gün kala Adana'da mezarlıklar doldu taştı. Sabahın erken saatlerinden...

Arefe Günü Vatandaş Mezarlıklara Akın Etti
Adana'da arefe günü kimi babasının, kimi annesinin, kimi ağabeyinin, kimi ise şehit oğlunun mezarı başında dua etmek için mezarlıklara akın etti.

Ramazan Bayramı'na 1 gün kala Adana'da mezarlıklar doldu taştı. Sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlar annesi, babası, ağabeyi, kardeşi, oğluna dua okumak için mezarlığa geldi. Vatandaşlar önce akrabalarının mezarlarını temizleyip daha sonra bir Fatiha okudu.

Asri Mezarlıkta bulunan şehitlikte oğlunu, eşini ve babasını görmek isteyenlerle doldu taştı. Her Ramazan Bayramı'nda özellikle çocuklarını yalnız bırakmayan şehit annelerinin gözyaşları yürek yaktı. Oğlunu bundan 7 yıl önce şehit veren Osman Güngör'ün annesi Hayriye Güngör'de gözüyaşlı bir şekilde oğlunun kabristanını başına karanfil koydu. Analar saatlerce çocuklarının başında dua edip mezardan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER