Arap Turistler Doğu Karadeniz’i Geziyor

Suudi Arabistan’dan Trabzon’a ilk kez gerçekleşen charter seferi ile Doğu Karadeniz Bölgesi’ni gezmeye gelen Arap turistler, Rize’yi “Yeryüzündeki cennet” olarak tanımlıyor.Suudi Arabistan’dan Trabzon’a direk uçuşların başlaması...

Arap Turistler Doğu Karadeniz’i Geziyor
Suudi Arabistan’dan Trabzon’a ilk kez gerçekleşen charter seferi ile Doğu Karadeniz Bölgesi’ni gezmeye gelen Arap turistler, Rize’yi “Yeryüzündeki cennet” olarak tanımlıyor.

Suudi Arabistan’dan Trabzon’a direk uçuşların başlaması Arap turistlerin bölgeye akın etmesini sağladı. Bölgedeki oteller Arap turistler ile doldu taştı. Tatil için Rize’nin İkizdere ilçesinde doğal güzelliklerin içerisinde bulunan Ridos Termal Otel’i tercih eden turistler burada doğa yürüyüşü, termal havuzlarda yüzme, balık avlama, açık alanda spor yapma gibi bir çok aktivite yapma imkanı buluyor.

Tatillerini Rize’de geçiren Arap Turistler yaptıkları açıklamada, Rize’yi “yer yüzündeki cennet “ olarak tanımlayarak “Türkiye Müslüman bir ülke olduğu için burada kendimizi rahat hissediyoruz. Buradaki doğal güzellikleri dünyanın başka bir yerinde görmek mümkün değil. Burası dünyadaki cennet. Otelin ortasından dere akıyor. Her yenden su fışkırıyor. İnsanların sizlere bakışı da bizi mutlu ediyor”dediler.

Türkiye’nin en büyük termal otellerinden bir tanesi olan Ridos Termal Otel’in bu yıl ki müşterilerinin büyük bölümünü Arap ülkelerinden gelen turistler oluşturuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER