Anadolu Yakası’nın En Modern Kurbankent’i Bayram’a Hazır

Beykoz Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı sorunsuz bir şekilde geçirmesi için Kurbankent’i hazırladı. Anadolu Yakası’nın en modern kurban satış ve kesim alanı Beykoz Çavuşbaşı’nda kuruldu.Beykoz Belediyesi tarafından kurulan,...

Anadolu Yakası’nın En Modern Kurbankent’i Bayram’a Hazır
Beykoz Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı sorunsuz bir şekilde geçirmesi için Kurbankent’i hazırladı. Anadolu Yakası’nın en modern kurban satış ve kesim alanı Beykoz Çavuşbaşı’nda kuruldu.

Beykoz Belediyesi tarafından kurulan, kullanışlı, temiz ve düzenli, yapısıyla vatandaşlara bu yıl 5’inci kez hizmet verecek olan Kurbankent, vatandaşların ve kurbanlık satıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlandı. Beykoz Çavuşbaşı hizmet binasının yanında kurulan 5 bin kurbanlık kapasiteli Kurbankent’te, çadırlardan kesim alanına, temizlikten eğitimli personeline ve veterinerlik hizmetlerine kadar her detay düşünüldü.

Vatandaşların bayramı rahat ve huzurlu geçirebilmesi için tasarlanan Kurbankent’te kesim yerleri, kapalı alanlarda, kolay yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir yapıda oluşturuldu. Havyan satıcılarının barınabileceği mekânlar, banyo ve tuvaletler için alanlar kuruldu. Ekipler sağlıklı bir bayram için kesim sonrası oluşan atıkları hijyenik şartlara uygun olarak depolayacak, atıkların çevreye zarar vermeden izolesi, itlaf ve tahliyesi sağlanacak. Alanda ayrıca vatandaşlara yönelik ücretsiz otopark, mescit ve kafeterya da yapıldı.

“YAKALAMA TİMİ” KURULUYOR

Kurbankent’te zabıta ve veteriner ekipleri de sürekli kurbanlık ve çadırların denetimini yapacak. Kurbankent’te ayrıca ‘Yakalama Timi’ de kurularak sahiplerinin elinden kaçan hayvanlar çevreye zarar vermeden yakalanacak. Yakalama timi tarafından iğne yapılarak yakalanacak olan hayvanlar sahiplerine teslim edilecek.

“KURBANKENT BU YIL DA HİZMETTE”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vatandaşların huzurlu ve güzel bir bayram geçirmesi için tüm detayları düşündüklerini ve standartlara uygun kesim ve satış alanları olan Kurbakent’i bu yıl da kurduklarını belirterek şunları söyledi; "Bu yıl da vatandaşlarımızın bayramı rahat ve huzurlu geçirebilecekleri, ibadetlerini rahatça yerine getirebilecekleri düzenli, tertipli bir Kurbankent oluşturduk. Geçen bayramlarda vatandaşlarımızdan çok olumlu geri dönüşler almıştık, herkes memnun kalmıştı. Bu sene de aynı kalitede hizmet vermek için tüm çalışmaları tamamladık.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER