Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu’nun Toplantısına Mhp Ve Chp İl Başkanları Alınmadı

Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu’nun Trabzon’daki çalışmaları bir otelde yapılan toplantı ile devam ederken, otel dışında da protesto gösterileri devam ediyor.Kaşüstü beldesindeki Novotel’de komisyon üyeleri sivil toplum örgütlerinin...

Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu’nun Toplantısına Mhp Ve Chp İl Başkanları Alınmadı
Akil İnsanlar Karadeniz Komisyonu’nun Trabzon’daki çalışmaları bir otelde yapılan toplantı ile devam ederken, otel dışında da protesto gösterileri devam ediyor.

Kaşüstü beldesindeki Novotel’de komisyon üyeleri sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, bürokratlar ve işadamları ile birlikte süreci konuşurken, toplantıya katılmak isteyen CHP İl Başkanı Yavuz Karan ve MHP İl Başkanı Muammer Demeli’nin talepleri geri çevrildi. İsimleri toplantıya katılacaklar listesinde olmadığı için otele alınmayan Karan ve Demeli birlikte ortak basın açıklaması düzenleyerek durumu protesto ettiler. Karan “Bu insanları Trabzon sokaklarında dolaştırmayacağız. Onların istediği şekilde provakasyonlara da gelmeyeceğiz” derken, Demeli ise “Biz buraya parti rozetimizi çıkartarak geldik. Biz buradayız. Türk milliyetçileri burada. Kardeşi kardeşle vurdurmak istiyorlar. Bu oyuna gelmeyeceğiz. BDP’nin yapamadığını burada 300 kişiye yaptırıyorlar” diyerek tepki gösterdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER