Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanı Türk tahliye edilmedi

MERSİN - Kayyım atanarak görevinden alınan ve "Örgüt yöneticiliği yapmak" iddiasıyla tutuklu yargılanan DBP'li Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Fazıl Türk tahliye edilmedi.

Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanı Türk tahliye edilmedi

Kayyım atanarak görevinden alınan ve 4 Ekim 2017'de "Örgüt yöneticiliği yapmak" iddiasıyla tutuklanan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Akdeniz Belediye Eşbaşkanı Mehmet Fazıl Türk hakkında açılan davanın ikinci duruşması Mersin 7’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya Türk ile avukatları hazır bulunurken, basın mensupları ise "talimat var" gerekçesiyle duruşma salonuna alınmadı.

Kimlik tespiti ardından savunma yapan Türk istinat edilen suçlamaların demokratik eylem ve etkinlikler olduğunu ve tüm bu eylem ve etkinliklerin belediye çalışmaları kapsamında yapıldığını dile getirdi. Türk avukatları ise müvekkilinin tahliyesini talep etti. İddia makamı ise dosyada eksiklikler olduğunu ve gizli tanıkların dinlenmesi gerektiğini ifade ederek Türk'ün tutukluluk devamını talep etti.

Mahkeme heyeti ise, iddia makamının taleplerini kabul edip, Türk'ün tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 27 Aralık'a erteledi.(MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER